• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgnica Miodowa

#1
Mam zamiar przyszykowac drugi baniak pod pielęgnice, tym razem miodowe. W artykułach na necie jak zawsze można wyczytać różne rzeczy, jedne przeczą drugim dlatego chciałem zapytac was.

Czy pielęgnica miodowa nadaje sie do baniaka towarzyskiego? Czy niszczy rośliny? Czy zjada mniejsze ryby? Czy jest agresywna?
Czy ktoś z was trzymał pielęgnice miodowe? Jakie one tak naprawde są?

Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Co rozumiesz przez baniak towarzyski?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Przykładowo baniak w którym nie beda tylko pielęgnice a np. dodatkowo dajmy na to ławica czy to razbor czy neonów.
Tylko prosze was nie smiejcie sie, tyle tez o miodowych można wygrzebac w internecie, że sam sie już pogubiłem..... często piszą, że sa łagodne jak baranki ... Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Do miodowych to raczej zwinnik ogonopręgi - tak da rade i nie zje takich ryb, moje były bardzo łagodne, wiadomo jak miały ikrę to potrafiły jej bronić, nic szczególnego. Bardzo lubi wcinać rośliny, jednak jakbyś podawał im spiruline to może nie będzie tragedii z roślinami, moje nie ruszały tylko rogatka. Dość łatwo przystępowała do tarła - przynajmniej u mnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(09-10-2015, 23:52 PM)DavidLC napisał(a): Przykładowo baniak w którym nie beda tylko pielęgnice a np. dodatkowo dajmy na to ławica czy to razbor czy neonów.
Tylko prosze was nie smiejcie sie, tyle tez o miodowych można wygrzebac w internecie, że sam sie już pogubiłem..... często piszą, że sa łagodne jak baranki ... Wink

Porównaj parametry miodowej i neonów czy razbor- odpowiedź brzmi nie. Wink Te ryby wymagają diametralnie różnej wody. Miodową możesz za to łączyć ze średnimi żyworódkami.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ale mi tu nie chodzi o żadne parametry. Neony i razbory podałem jako ogólny przykład ryb ławicowych i tyle Smile

Dzięki za info Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
A według Was pielęgnice miodowe lepiej trzymać parami czy w większej grupie? I jaki litraż byłby dla nich najlepszy? Zacznijmy np. od minimalnego Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja kupiłem 6, dobrała mi się para i resztę wydałem. Myślę ze minimum 100cm dlugości, wczoraj widziałem zajebistą parę u znajomego hodowcy - te ryby rosną naprawdę duże...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
A ile cm osiągają? Jakie duże widzieliście?
I jeszcze jeśli chodzi o ich barwe, jak wiadomo zalezy od nastroju ryby, jeśli pielęgnica czuje sie dobrze to jest jaskrawo żółtra?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Nie wiem jaką osiąga, ja wczoraj widziałem ogromną parkę, samiec miał 14cm i wyglądał piękniej niż na tym zdj:

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości