• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Urugwaj - od Salinas po Artigas

#21
Cześć Piotrek Big Grin piękna sprawa z kolejnym wyjazdem, nawet nie wiesz jak Tobie zazdroszczę.
Powiedz mi tylko jedno, bo ja na takiej wyprawie chciałbym koniecznie zanurzyć się w tych łowiskach i trochę pooglądać z perspektywy ryb, jak to jest w praktyce, bo nie widzę, żebyście coś takiego robili? Nie da się ponurkować trochę w tych wodach? Słaba widoczność? Jak to jest?
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Co to za niebieski gymno na 4 zdjęciu od dołu ? O maj gat
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(29-10-2015, 23:10 PM)geommz napisał(a): Co to za niebieski gymno na 4 zdjęciu od dołu ? O maj gat
Czytamy, czytamy...
Cytat:załaczam Gymnogeophagus Rabdothus sp. Batovii Blue
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(29-10-2015, 22:40 PM)filas napisał(a): Cześć Piotrek Big Grin piękna sprawa z kolejnym wyjazdem, nawet nie wiesz jak Tobie zazdroszczę.
Powiedz mi tylko jedno, bo ja na takiej wyprawie chciałbym koniecznie zanurzyć się w tych łowiskach i trochę pooglądać z perspektywy ryb, jak to jest w praktyce, bo nie widzę, żebyście coś takiego robili? Nie da się ponurkować trochę w tych wodach? Słaba widoczność? Jak to jest?
Cześć Filip,

no przecież, że nurkowałem, tylko nie nagrywałem filmów. Woda w niektórch strumieniach jest bardzo przejrzysta, szczególnie na północy, gdzie głównie występują dna kamienne.

Urugwaj generalizując charakteryzuje sie tym, że południowe strumienie dno miają, ale muliste albo piaskowe, a idąc w górę zmienia się to w kamienie, głazy.

Pod wodą wygląda to jeszcze lepiej. Nagromadzenie ryb jest strasznie duże. Jeden samiec Gymnogeophagusa sp. otoczony jest dosłownie kilkoma samicami - tworzą swego rodzaju rodziny. I tak jest na każdym kroku, ale za kazdym kamieniem, a raczej pod.

Z kolei w przypadku Australoherosów Facetum, praktycznie co 1-1,5m odbywało tarło. Samice w trakcie tarła robią się bardzo ciemne, zatem w ich przypadku są znakomicie widoczne, nawet stojąc przy brzegu. Samce pływają jak wielkie krążowniki i odganiają wszystko w okolicy 30 cm-40cm.

Nie mówię juz o tetrach mrówkach, których jest mnóstwo zarówno jesli chodzi o kolory, jak i wielkość.
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
No to teraz kompletnie mnie zniszczyłeś Wink - Ja też tak chcę Tongue
Szkoda, że nie mieliście sprzętu żeby to wszystko pokazać nam na forum, ale cieszę się, że miałeś taką okazję osobiście. Też kiedyś, gdzieś tak pojadę Big Grin
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Jak to tak bez go pro się wybrać, Felipe powinien nie wpuszczać do Urugwaju bez takiego podstawoego sprzętu Big Grin

Ciekawe, czemu w necie jest tak mało filmów spod wody (widziałem raptem ze 3 i to nie wiem czy nie aut. samego Felipe?). Czy woda za chłodna i mało jest hardkorów, którzy chcą w niej pływać?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Filas zbieramy kase i w 2017 jedziemy  do Urugwaju
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
jarokol, niestety nie dla mnie ten kierunek Smile zbieram na trochę inny Tongue
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(30-10-2015, 18:39 PM)filas napisał(a): jarokol, niestety nie dla mnie ten kierunek Smile zbieram na trochę inny Tongue

A gdzie chcesz pojechać na odłowy?

(30-10-2015, 17:52 PM)piotrK napisał(a): Jak to tak bez go pro się wybrać, Felipe powinien nie wpuszczać do Urugwaju bez takiego podstawoego sprzętu Big Grin

Ciekawe, czemu w necie jest tak mało filmów spod wody (widziałem raptem ze 3 i to nie wiem czy nie aut. samego Felipe?). Czy woda za chłodna i mało jest hardkorów, którzy chcą w niej pływać?

Woda miała jakieś 12-14 stopni w zaleznosci od lokalizacji. Przyznam szczerze że nie wiem dlaczego tak mało jest filmów. Może dlatego że poza powodziami, w normalnych warunkach strumienie są bardzo płytkie. Nie trzeba się zanurzac żeby obserwować ryby i ich zachowania. 

Stojąc w takiej wodzie po chwili czujesz jak ryby ocieraja się o Ciebie albo nawet podgryzaja, pewnie myśląc, ze jak obce ciało w wodzie, to można je zjeść. 

W takiej sytuacji nie jest potrzebna kamera tylko sprawne oko. 

W przypadku rzek, w normalnych warunkach woda jest po pas. Przy silnym prądzie nie wiele zobaczysz .

Laguny z kolei są zarosniete całkowicie.

(30-10-2015, 17:57 PM)jarokol napisał(a): Filas zbieramy kase i w 2017 jedziemy  do Urugwaju

To jak o kasie to napiszę o kosztach:

Bilet : 5600,00 kupowany trzy miesiące przed wyjazdem .Z uwagi na to że leci się przez Paryż lepiej wykupić lot wcześniej. 

Wyprawa: 2 700 USD x 3.8 = 10200,00 PLN 

Koszt wyprawy zawiera dodatkowy hotel, alkohol i koszt dodatkowego bagażu w drodze powrotnej. 

Ja osobiście kupiłem jeszcze od Felipe parę C. Celidochilus. Niestey z uwagi na wysoki poziom wód i i temperaturę tych ryb nie udało się złowić a mieliśmy co najmniej 3 okazję .

Para wielkości 10 - 12 cm - 300 USD i to jest generalnie bardzo tanio. Ryby w stanach idą po 250USD za sztukę tej wielkości. 

Ja miałem trochę pecha z tą wyprawą. Pierwotnie miała kosztować 2000 ale tydzień przed 2 osoby lub nawet 3 się wycofały i koszt poszedł w górę. 

Najtaniej wychodzi wyprawa na wschód Urugwaju. Tanie noclegi bo biedniejsze regiony. Najdrożej zachód bo nie ma gdzie nocować a odległości między miejscami odmowy to około 200 km . Północ jest równie droga ze względu na ilość km do przejechania, a jak pisałem paliwo poszło w górę. 

Optymalna wyprawa to 6 osób. 

Teraz zasada zapisywania się zmieniła. 3 miesiące przed należy wpłacić depozyt 500 USD plus wykupić bilet. W pozwoleniu na wywóz jest wpisany powrotny nr lotu. W przypadku moim nie był potrzebny depozyt bo już kupiłem bilet?
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
czyli takie minimum 16-17 tys trzeba na to przeznaczyc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości