• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: pielegnice szmaragdowe

#1
nie wiem czy akurat tu powinnieniem pisac ale mam pytanko szukam jakis stronek o pielegnicach szmaragdowych pozatym nigdzie nie moge znalesc jakie one preferuja oswietlenie slabsze czy mocniejsz poztawilem na slabsze.dzieki i podrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
U mnie mają słabiutkie i myślę, że jest OK.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
slabiutke czyli jakie ja mam sera plant 36W tyl i przod sera tropic san 36W i wydaje mi sie za mocne pozatym przy takim oswietleniu slabym mam okrzemki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
O ile masz zbiornik 700 l i więcej to takie oświetlenie wg mnie może być określone jako dość słabe. U mnie na taki zbiornik są 2 świetlówki po 25 W.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
a jaki masz duze akwa? ja mam 450l. dzieki za porady pozatym mogbym zaoszczedzic :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
ok. 700 l
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
W razie problemu z nadmiarem swiatla, moge poratowac duza iloscia pistii. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
tak ale czy sie utrzyma u mnie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(23-10-2011, 22:38 PM)pietia77 napisał(a): slabiutke czyli jakie ja mam sera plant 36W tyl i przod sera tropic san 36W i wydaje mi sie za mocne pozatym przy takim oswietleniu slabym mam okrzemki.

Jedna kilkuwatowa żaróweczka na 400l. Oświetlenie marketowe - docelowo do wymiany, gdyż jednak nieco za słabe (oświetla tylko centralną część akwarium).
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Czyli co proponujecie dla moich szmaragdowych?? Pozatym po oddaniu akar i rotkeil zostana szmaragdowe uaru fernandezpenzi ktore niebawem mam nadzieje beda tez nie lubia mocnego oswietlenia,kiedys przy uaru amphiacanthoides mialem zwykle zarowki i powiem wam ze efekt byl super bo podobno ryba jest obojetna na oswietlenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości