• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Projekt- Biotop PNG - rzeka Bensbach

#1
Witam, Piotrek z tej strony. Chciałbym przedstawić tu powstawanie projektu z rejonu PNG. Jestem na etapie kompletownia rzeczy pod docelowy zbiornik przeznaczony dla tęczanek.
Obecnie posiadam zbiornik 100x40x40 ale docelowy będzie miał wymiary 180x55x45 chyba, że po dyskusji okaże się, że trzeba zmienić. Akwarium zamawiać będę ok 5 pażdziernika.
Stelaż pod akwarium przyjeżdża do mnie w poniedziałek o wymiarach 180x60.
Mam dylemat co do filtracji, obecnie posiadam w domu JBL e1500 i się zastanawiam czy robić sumpa czy dokupić drugi kubeł. Co sądzicie?
Na chwilę obecną posiadam:

z ryb:
Hypseleotris compessa 2+2
Iriatherina werneri 14
Melanotaenia maccullochi 8
Pseudomugil paskai 15

rośliny:
Ceratopteris Thali
Valisneria
Cryptocoryne ciliata
Cryptocoryne vendeta Green

Docelowo z ryb dojdą:
Melanotaenia rubrostriata 10
Pseudomugil gertrudae (zastąpią paskai)

Reszta obsady zostanie powiększona.
Jeżeli macie jakieś uwagi, podpowiedzi  co do ilości ryb, wielkości akwarium itp. będę wdzięczny.
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
porozdzielaj w poscie info o rybach i roslinach bo jest malo czytelny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Witam ponownie. W związku z tym, że jutro przyjeżdża stelaż o wymiarach 180x60, czas na zamówienie akwarium. Mam mały dylemat bo chciałbym od razu zrobić automatyczną lub półautomatyczną podmiane wody tylko nie wiem jak się do tego zabrać. Czy wiercic otwór w dnie czy w bocznej ściance na spływ? Jakie rozwiązanie jest najbardziej praktyczne?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Przelew w bocznej ściance akwarium który będzie Ci Utrzymywał odpowiedni stan wody
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Zrób sump i wszystko rozwiążesz sobie w nim bez rurowe nią zbiornika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(05-10-2015, 21:58 PM)TomaszAkwarystyka napisał(a): Przelew w bocznej ściance akwarium który będzie Ci Utrzymywał odpowiedni stan wody

Ok, rozumiem, że przelew żeby woda nie przelała się przez akwarium przy uzupelnianiu. A jak rozwiązać sprawę spuszczania wody?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Zrób sobie dwa otwory jeden to ten który będzie na wysokości takiej ile chcesz mieć wody w baniaku nadmiar przy odpaleniu podmiany będzie się nim zrzucał a drugi wyżej jako awaryjny jak coś by się stało z pierwszym przytkał itd to woda już na maksymalnej wysokości zrzuci się właśnie tym awaryjnym
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(05-10-2015, 22:36 PM)TomaszAkwarystyka napisał(a): Zrób sobie dwa otwory jeden to ten który będzie na wysokości takiej ile chcesz mieć wody w baniaku nadmiar przy odpaleniu podmiany będzie się nim zrzucał a drugi wyżej jako awaryjny jak coś by się stało z pierwszym przytkał itd to woda już na maksymalnej wysokości zrzuci się właśnie tym awaryjnym

Nie zrozumieliśmy się. Chodzi mi o rozwiązanie gdzie jednym układem woda jest spuszczana powiedzmy do 1/4 baniaka a nastepnie uzupełniana. W takim wypadku trzeba by było zrobić dwa otwory. Chyba że jest inne rozwiązanie?
Filtracja będzie oparta na 2 kubelkach. Jeden już mam dlatego nie robię sumpa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
To o czym ja piszę to automayczna stała podmiana wody, woda stale odpływa ww otworem a stałym zasilaniem wody uzupełnia się i przelewa właśnie
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości