• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Testy NO2 lub NO3

#31
Podmianki zawsze robię raz w tygodniu w weekend i dziś też to zrobię. Ryby karmie 2 razy dziennie: raz suchy, raz mrożony. W akwa nie ma syfu.Podłoże to piach, którego już dawno nie odmulałem ,gdyż robią to młode ziemiojady.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Karmiąc mrożonkami często karmimy filtr przede wszystkim. Wyczyść filtry dokładnie w wodzie z akwa, zrób podmianę, zmierz wodę. Testy zrób jutro i pojutrze - będziesz widział co jest nie tak.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Muszę kupić i założyć taką gąbkę jaka radziłeś w innym wątku na zasysak do filtra kubełkowego a potem wyczyszczę filtry!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Taki prefiltr trzeba zakładać przed uruchomieniem filtra.Mięso z mrożonek poszło do kubła i tam sobie gnije, po to zakładamy na wlot gąbkę żeby tak się nie stało.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Ciekawy jestem czy dostane taką gąbkę , gdyż zasysak ma kształt całkiem sporej łopatki .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Dostaniesz bez obaw.Powodzenia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Zdejmujesz łopatkę i każda gąbka dobra Wink
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Czyli mogę równie dobrze założyć gąbkę na samą rurkę?SmileNie ograniczy lub nie zwiększy to przepływu ponieważ łopatka ma tylko szparki?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Wyobraź sobie jak przepływa woda. Kończy - czy popłynie wpierw przez gąbke, czy przez sitko - w rurce. Generalnie sitko jak nie jest zapchanie nie ogranicza przepływu (policz pole powierzchni podstawy rurki i wszystkich szparek w sitku) Gąbka im brudniejsza tym bardziej ogranicza, ale wtedy się ją płucze - tą z prefiltra można pod kranem bez oporów.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Wczoraj wieczorem robiłem podmiankę i dziś NO3 wyszło mi ok 50 więc poprawa jest ale nie zadowalająca!Na razie wyczyściłem tylko filtr wewnętrzny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości