• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [112l][SA] BW dla pielęgniczek

#11
Nie ma tła z tyłu? Jakaś pistia na powierzchnię by sie przydała.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Tak, tła brakuje, jakoś nie mam jeszcze koncepcji Smile co do roślin nawodnych to swego czasu dość długo utrzymywałem limnobium w akwarium ale zrezygnowałem, nie dość że brązowiało od skraplającej się wody to jeszcze prąd z filtra zawsze spychał je w jedno miejsce. Z roślin się wyleczyłem i zwykła kryptokoryna i mikrosorium w zupełności mi wystarczają. Na zdjęciu ich jeszcze nie ma bo przy 2 tygodniowym zaciemnieniu zbiornika z powodu sinic wyciągnąłem też wszystkie rośliny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
A więc sytuacja u moich apiściaków się trochę skomplikowała. Ryby dorosły i zaczęło się robić nerwowo. Dołożyłem korzeni i kokosów żeby miały się gdzie chować i myślałem że agresja 4 samców się rozłoży i nic złego się nie stanie, przynajmniej do czasu aż uda mi się je sprzedać. Miałem kupców na 1+1, 1+2, a nawet 3+3 niestety brak zadowalającej ilości samiczek. Przy okazji też dowiedziałem się z kim nie warto robić interesów w przyszłości. 

Co do agresji to zauważyłem że wśród moich samców wytworzyła się w pewnym sensie hierarchia aż do czasu aż samiec z poz 3 stał się najbardziej agresywny i zaczął atakować samca alfa. Myślałem że jak alfa mu trochę płetwy przetrzepie to odpuści ale tak się nie stało i przypłącił to życiem (nie miałem go też gdzie odłowić). Co więcej agresja wcale się nie rozłożyła na 4 osobników pozostałe 2 ryby były tylko delikatnie przeganiane natomiast główny spór był pomiędzy samcem z poz 3 a alfą. Walki były niezwykle widowiskowe, oprócz stroszenia płetw (ryby super wtedy wyglądają) i bardzo szybkich ataków, potrafiły się trzymiać pyskami i tarmosić dłuższą chwilę. Udało mi się co nieco nagrać (może w weekend uda mi się wrzucić filmik). Od tamtego czasu alfa stał się bardziej agresywny i ustawia innych po kontach, co prawda mają się gdzie chować, ale stanąłem przed sytuacją że jak stacę kolejnego samca to automatycznie stracę też następnego. Szkoda mi ich więc CHĘTNIE ODDAM całą trójkę komuś kto chce poczekać na samiczki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
obiecany filmik

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Wojenka konkretna -czyli wnioskuję,że nie masz żadnych samiczek?
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(28-12-2015, 12:08 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): Wojenka konkretna -czyli wnioskuję,że nie masz żadnych samiczek?

niestety nie, poza tym w moim akwa i tak się już nie zmieszczą, ale gdyby ktoś miał 3 szt. to dalej mam kupca na układ 3+3
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
mała aktualizacja, widok z krótszego boku

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Kawał rybska! Jaki masz tam układ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
No juz myślałem że będe musiał się prosić o aktuakę Wink
ale kawał ryby z tego zbója wyrosło. Czy dobrze dojrzałem kawałek samicy z tyłu? W barwie godowej?
Dalej mnożą się na potęgę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
@kuba4410 układ mam 1+1 i jest to wystarczający układ na dno 80x40 samica jest tak nerwowa że osobnik na filmie, pomimo że kawał ryby, potrafi siedzieć bladziutki w kącie akwarium Smile
@tatakuby tak samica z młodymi okupuje drugą stronę akwa, małe mają już 3 tydzień odkąd wyszły na pierwszy spacer, teraz jest ich ze 30, a z poprzedniego tarła odchowały się 3 młode -- mają już po ok 1 cm. Także mnożą się na potęgę, przy czym są bardzo skuteczne w odchowaniu młodych, samica niedopuszcza nic co się rusza w pobliże i kilka razy dziennie "wypasa" młode na krasnorostach na gąbce od HMFu. 

Poza tym zmieniłem wkońcu oświetlenie i wróciłem do bursztynowego koloru wody, spowrotem dosypałem syszek olchy i liści dębu i chyba zasymulowałem jakąś porę bo samiec od tygodnia pływa jak na filmiku powyżej, cały czas taki naładowany, nastroszony, nerwowy, co nie powiem wygląda zejebiście Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości