• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Coś wylazło z kwiata :D

#1
Proszę się nie śmiać ale... Dostałam kiedyś żywego kwiata z ikea, palemkę taką, się nie znam co to ale jakieś popularne. I tak sobie to u mnie stało w mieszkaniu, rzadko podlewałam, ale jakoś żyło. Wczoraj dałam pod prysznic i podlałam bo trochę się zakurzyło i susza. A dziś patrzę a z ziemi wyszło takie coś O maj gat Co to jest? Dlaczego? Skąd? Dla moich większych ryb się nada?

   
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wygląda jak jakiś wij. Nie ma włosków, więc można by spróbować podać jednego. Ja bym jednak odjął mu najpierw głowę...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Lepiej nie podawać, sporo zawiera toksyny albo substancje drażniące- stosują je w celach samoobronnych.
Można spróbować wziąć do pojemniczka i podirytować- jak zacznie śmierdzieć albo wypuści jakąś substancje(zazwyczaj za głową lub na tyłach segmentów, koło odnóży) to się nie nadaje. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ja to ogólnie mam czym ryby karmić ale tu bardziej to ciekawa jestem co to jest i skąd się wzięło w mojej doniczce :-D
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
To znak. Urządź im terrarium i powitaj nowe zwierzaki w domu. Tongue Wijami bym ryb nie karmił. Raz, że się bronią, dwa, że są bardziej wartościowe i bezpieczne pokarmy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
zrób paludarium i tam wpuść Tongue

wije mogą być trujące - mechanizm obronny, a to na jakieś wije wygląda Tongue nie dawałabym. Ale nie zazdroszczę... a jak tego wyjdzie więcej i rozlezie się to po domu? aaaaaa Tongue

wstawiłabym doniczkę do jakiejś kuwety z wodą, nie przepłyną w razie ucieczki.....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ja od razu wyniosłam doniczkę na balkon bo strach O maj gat
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(17-09-2015, 14:29 PM)mei napisał(a): Ja od razu wyniosłam doniczkę na balkon bo strach O maj gat
a jak z balkonu w nocy przypełzną pod łóżko i będą szeleścić pancerzykami i straszyć w ciemnościach ??? Boo! Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Na ryby dobreSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Nie tylko Ciebie dotknął ten problem, zajrzyj tutaj.

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.ph...w=previous

I przynajmniej ja, na Twoim miejscu w żadnym wypadku nie karmiłbym ryb tym paskudztwem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości