• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowe akwarium 375 CA parę pytań.

#1
Witam serdecznie wszystkich miłośników akwarystyki. Jestem nowy na forum.Jestem w trakcie zaķładania akwarium o pojemności 375 litrów.

Specyfikacja akwarium:
Pojemność :375 litrów
Filtr JBL e1501 da radę na ten litraż przy małej obsadzie?
Oświetlenie 2x36 WAT
Grzałka Eheim 300W
Dekoracje z kamieni i korzeni bez roślin chyba ,że coś pływającego. 

Zastanawiam się nad podłożem jaka granulacja żwiru będzie najlepsza dla ryb wielkości meeki?

Czym uzupełnić filtr? Standardowo są w nim 3 kosze z gąbką i jeden z biologicznym wkładem.

Jaki rodzaj kamieni jest z biotopu CA?

Teraz najtrudniejsze pytanie Smile

Chcę w nim hodować 2 pary średnich pielęgnic 
 Z ryb które chciałbym mieć to:
-ellioti
- meeka
-miodowa
-niebieskołuska
Lub inne tej wielkości.

Z czym najlepiej połączyć elliotki bo na tych mi najbardziej zależy.
Jeżeli zostanie np obsada ellioti + miodowa to jakie rybki można dać na roproszenie agresji w akwarium?

Czy taki litraż bedzie odpowiedni na dwie pary pielęgnic?
Czy jakieś krewetki przetrzymają z tymi gatunkami?

Gdzie w Warszawie znajdę dobry materiał do zarybienia?
Myślalem też nad akara pomarańczowopłetwą , jakie ryby mógłbym trzymać razem z jedną parą tego gatunku?

Czy uzdatniać wodę z kranu chemią przy podmianach? 
 

Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuję i proszę o wyrozumiałość.
Wszelkie propozycje innej obsady z Ameryki środkowej i pólnocnej mile widziane.
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Filtr okey, nie trzeba kombiniwać. Mam dwa takieWink
Światła trochę za dużo.
Niebieskołuska i miodowa to duże ryby, ja bym ich w takim akwarium nie trzymał.
Akara Green terror to już Pn SA Wink
Agresję rozprasza duże akwarium Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Cześć. Smile
Masz już baniak? Jak tak to jakie wymiary? Ja mam dwie pary małych pielęgnic z CA w standardowych 300litrach. Proponuje Ci ryby kupić na radzymińskiej 2, bardzo miły właściciel i ma dużo pielęgnic z centralnej ameryki o których wspominałeś. Akara pomarańczowopłetwa jest bardzo agresywną rybą, próbowałem ją łączyć z ziemiojadami, gdy przyszło tarło to zostały same akary.. do tego to inny biotop. 
Do rozpraszaczy polecam zwinniki ogonopręgi (bardzo podobne do tetry meksykańskiej, która jest jedynym przedstawicielem centralnej ameryki z rozpraszaczy, lecz jest nieosiągalna bez dobrych znajomości) 
Ze swojej strony polecę Ci do elliotek.. nikaraguańską albo popytać na forum o nanoluteusy, które troszkę są podobne do miodowej, wg mnie o wiele ładniejsze Smile 
Jbl 1501 wraz z mechanikiem da rade Smile pozdro
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Miodowe to akurat dosyć małe ryby Smile Jeśli by były młodziutkie to można sprówbować połączyć z młodziutkimi eliotami, po grupce, i potem redukować. Niki ani nanoluteusy nie nadają się do eliot, są zbyt agresywne.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nikaraguańska z Elliotka da radę.
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=917 u rysiba było cacy, nikt się nie czepiał, a widzę też tam Twoje komentarze mei, elliotki wcale nie są takie łagodne Tongue

Co do piasku to polecam Ci jak najmniejszą granulacje
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nie mam jeszcze akwa dopiero jutro. Wymiary 150/50/50.
Filtr na razie tylko jbl e1501 lub e1901.

Teraz zobaczyłem ziemiojady dość ciekawe z wyglądu. 
I nadal nie wiem z czym połączyć elliotki Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nie upieram się przy elliotkach więc każda propozycja mile widziana
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(16-09-2015, 23:08 PM)kbmp napisał(a): Nikaraguańska z Elliotka da radę.
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=917 u rysiba było cacy, nikt się nie czepiał, a widzę też tam Twoje komentarze mei, elliotki wcale nie są takie łagodne Tongue

Co do piasku to polecam Ci jak najmniejszą granulacje

Moje posty tam są o roślinach a nie o obsadzie. Po drugie ryby były ze sobą od małego, to trochę inaczej niż jak chcesz sobie wrzucić dorosłe parki. 

Po trzecie, to jednak mimo wszystko, wydaje mi się że trochę za mało znasz ten biotop i nie tylko, aby z taką pewnością siebie cokolwiek doradzać. Widziałam że przepraszałeś tu kogoś, że niby nauczyłeś się czegoś, a może jednak nie? Piotr trochę namieszał bo mu pamięć jak zwykle zawodzi ale nanoluteusy, które Ci sprzedał, ma ode mnie a nie od soltarusa (on tylko pośredniczył i pomagał). Także jedna prośba, dbaj o nie i nie rób głupot bo nie tylko chłopaki będą na Ciebie źli. Przede wszystkim nie staraj się doradzać innym póki sam nie nabyłeś większego doświadczenia. Ryby z CA to nie jest prosta bajka jak wsadzenie neonków do kirysków. 


Co do pytania kolegi, Teoretycznie elioty młode możesz połączyć z młodymi miodowymi, sajicami, myrnae pewnie też, z nikami od małego też może się udać ale to jest już ryzyko, temu ja bym odradzała. Niki wydają się być łagodne ale szczególnie podczas tarła może wyjść z nich demon i lubią wtedy mocno gryźć. A mają warunki do tego, zęby jak tarki do zrywania łusek.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
A z jaką pielegnica można bezpiecznie trzymać elliotki?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Przecież napisałam.. Tylko, że jeśli chodzi o CA to nie do końca da radę tu mówić o bezpiecznym trzymaniu ze sobą. Bo nawet dwa niby spokojne gatunki mogą się pobić na śmierć Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości