• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 300l AC - pytania i prosba o sugestie

#1
Cześć, po długim czasie postanowiłem się przedstawić, tu legion94..
Na wstępie chciałem przeprosić Pley'a i Soltariusa za wcześniejsze wybryki, mam nadzieję że mi przebaczą, przemyślałem wcześniejszy wybryk i odrobiłem lekcje Smile

Akwarium 120x50x50
obsada: 
6sztuk Cryptoheros sp. 'honduran red point' (po redukcji 1:1)
7sztuk (układ 3:4) Cryptoheros nanoluteus 
flora: rogatek i żabienica i od góry jakis filodendron.
ph 7.8
oświetlenie 2ledy 20w
filtracja: pompa 1500l/h i jbl1500e

Hondurany przywiozłem z Warszawy na początku  od Roobboo (radzymińska 2) w połowie sierpnia, na razie nic się nie dobrało. Nanoluteusy natomiast przyjechały pociągiem z Czestochowy od użytkownika tego forum, za co mu serdecznie dziękuje, zdaje się ze największe dwie sztuki to dobrana para, tańczą i przesiadują w kokosie Smile Zaraz po przyjeździe nano, ryby dostały ospy, ale 3dniowe podwyższenie temperatury zdało rezultat i wygląda na to że dziś się wszystko unormowało.. 
Wrzucę zdjęcia, proszę o surowe opinie.
I mam trzy pytania.
1 Czy te dziury w żabienicy to mogą być skutki podniesienia temperatury do 32stopni?
2. Jeśli dobrała mi się para nanoluteusów to po ikrze wydać resztę czy zostawić jakiś układ ?
3. Na załączonych zdjęciach będzie widać jak mi się osadza syf pod deszczownicą i pompa mechaniczną po prawej części akwarium, po lewej natomiast mam rurke która pobiera wodę. Pozbyłem się l190 i nadal zostaje syf./.
   

   

   

   

   

   

   


Bardzo przepraszam chłopaków i jeszcze sory za jakość :/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
No i co ja mam Ci napisać? Oszukałeś również mnie, ale najbardziej wstyd mi przed Soltarusem i innymi chętnymi na te ryby...

Nie kumam cię gościu, najpierw obrażasz dwóch użytkowników forum, dostajesz bana ze trzy razy, a potem nagle zależy Ci na rybach.

Ja już Ci te ryby sprzedałem więc nie mam innego wyjścia jak liczyć, że tym razem będą miały u Ciebie dobrze, ale nie wiem czy reszta będzie tak wyrozumiała.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Co ja mam powiedzieć? 

Poobserwuje temat i Ciebie, wtedy się wypowiem. Póki co Twoje zachowanie mocno mnie zniechęciło do jakiejkolwiek wymiany zdań z Tobą.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Nowi mieszkańcy. Smile Niestety nie mogłem się doprosić mieczyków zielonych...


układ płci 2:4
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości