• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nasze inne pasje

#11
Wydzieliłem rozmowę,
Co mogę dodać od siebie, uważam, że BJJ i MT daje kompleksowe przygotowanie do tego co napisał ARAPAIMA - MMA Wink
Arapaima - szacunek, że znajdujesz czas na to wszystko, mi nigdy się to nie udało Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Cytat:Co mogę dodać od siebie, uważam, że BJJ i MT daje kompleksowe przygotowanie do tego co napisał ARAPAIMA - MMA Wink
Parter (BJJ), nogi (MT), dorzuciłbym jeszcze ręce (boks)Wink
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
No masakra mi ciężko znaleźć czas na silke a co dopiero jeszcze sztuki walki. Kiedys chcialem zostac kulurysta ale jak sami wiecie lub nie, wymaga to wielkich nakladow finansowych , czasu , zdrowia i nie obchodzi sie bez urazów w zyciu osobisto rodzinnym. Dzieki akwarystyce zapominam o tym sporcie jako piorytetowym w mym życiu i skupiam sie tez na innych waznych rzeczach. Nie wiem tylko jak przeciwstawić się lenistwu Undecided
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
A moim drugim głównym hobby już można było wyczytać na forum. Wink Jest nim wędkowanie, muchowe i spinningowe(jednego roku więcej muchy, drugiego blachy Wink). Głównie łowię pstrągi i lipienie, pod nie ukierunkowuję swoje wyjazdy. Ale każde inne ryby też cieszą i bardzo lubię odmiany, typu ciężki spinning za wiślanym sumem, czy zastawki na jakieś karpiowate. Smile
Z akwarystyką i wędkowaniem jest powiązane zdobywanie wiedzy ichtiologicznej i ekologicznej, co też bardzo lubię(jedna z nielicznych rzeczy których lubię się uczyć), można to też potraktować jako hobby. Smile

Mam też bardziej "dziecinne" hobby. Wink Komiks i animacja japońska, ale to nie temat na to forum. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
W moim życiu akwarystyka była obecna od 8 roku życia, z krótką, roczną przerwą w czasie studiów. Pod koniec liceum pojawiły się góry i przez wiele lat była to moja wiodąca pasja. Najpierw Sudety i Beskidy, potem Tatry, Alpy, wyższe gory Azji (Kaukaz, Ałtaj, Tien-szan), marzenia o Andach i Himalajach.
A potem... no cóż spotkałem swoją lepszą połowę, która ma lęk wysokości. Ironia losu Wink Góry niestety zeszły na dalszy plan, nieco na siłę zastąpione przez rowery i żeglarstwo, jako hobby, które mogę realizować z żoną. Z czasem pracy było coraz więcej, pojawiły się dzieci i wszelkie, pozadomowe pasje, musiały zostać ograniczone. Na szczęście pozostała akwarystyka. Smile
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
W moim życiu było wiele pasji, mniejszych i większych. Uprawiałem wiele sportów, w tym głownie karate kiokushin (10 lat). Choć nigdy nie potrafiłem się czemuś oddać bezgranicznie. Obecnie pozostała akwarystyka a i tak nie w takim stopniu jakbym chciał. Od zawsze marzę o żeglowaniu, nurkowaniu, górskich wędrówkach - na razie nie realizowałem tych pasji, więc mam nadzieję, że jeszcze wszystko przede mną, kiedyś Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ja oprócz akwarystyki interesuję się ptakami tropikalnymi i również różne posiadam.
Jeszcze do tego jazda na motocyklu i BMX. Smile
[Obrazek: all.png]
Osoby używające więcej niż trzech pytajników lub wykrzykników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
www.forumakwarystyka.eu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
A jednym z moich - co prawda licznych - zainteresowań, którym intensywnie się zajmuje jest medytacja. I nie dlatego ją wybrałem, żeby tu o niej wspominać, tylko dlatego, że zauważyłem, że akwarium może pomagać wejść w stan taki jak w medytacji Big Grin

Wiem, wiem, dziwnie to brzmi. Aczkolwiek dalsze badania trwają - badam i sprawdzam czy działa to na inne osoby w ten sam sposób co na mnie Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Dawid napisz cos wiecej o tym, tutaj albo na PW.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Chodzi o to, że podczas dłuższej i odpowiednio prowadzonej obserwacji akwarium występują stany umysłu bardzo podobne do tych, jak w medytacji. Narazie jednak sprawdzam czy u innych osób wsytępują podobne odczucia jak u mnie. Być może chodzi tylko o podobieństwo stanów, albo o to, że za każdym razem osiąga się podobny poziom relaksacji (co samo w sobie jest rozwojowe Smile

Jak przyjrze się sprawie bliżej, i potwierdze pewne spostrzeżenia i intuicje, których narazie nie chce ujawniać, to obiecuje napisać o tym jakiś dłuższy tekst. Ale niekoniecznie nastąpi to prędko.

Podpowiem jednak, że już w dawnej Japonii budowano ogrody lub stawy tak, aby służyły wyciszaniu umysłu, i sprzyjały medytacji (ogrody Zen). Ja idę w swoich intuicjach także tym tropem Smile

A powiedz, też interesujesz się medytacją?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości