• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 600l malawi non mbuna

#1
Co prawda moje akwarium przedstawiłem już w innym dziale,ale chyba tu jest jego miejsce i chyba moderatorzy mnie za to zbytnio nie skarcą Smile

Akwarium działa od ok 20 kwietnia,rybki nabyłem jako 2-3 cm. maluchy,oczywiście przewiduję redukcję,jak już będę pewny płci rybek.Przybędą też nowe ryby,w najbliższym czasie aristochromis christyi Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Film działa gdy otwieram forum w przeglądarce, z poziomu taptalka nie chce tylko ;p
Teraz to wygląda jak malawi. Co to za farfowclowate korzonki wiszące pod lustrem wody?
Jak godzisz żywienie tego towarzystwa i maylandii?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Te korzonki to bambusy podwieszone przy powierzchni,tylko jeden się troszeczkę skrzywił Smile fajnie wyglądają nad powierzchnią,bo mają po ok 40-50cm i po kilkanaście liści,a red red został tylko jeden samiec,reszta odłowiona.Nie jest to typowy glonożerca,w naturze żywi się skorupiakami i tymi żyjątkami,które znajdzie w glonkach.Nie zauważyłem go jak odławiałem inne ryby i już tak sobie został,daje rade a wręcz czasami próbuje dominować przy swoich skałkach.Ryby karmię mixem,który głownie robię z krewetek i np. mięsa dorsza,do tego dodaję troszeczkę szpinaku,mikro czosnku i witamin.

Plus różne granulaty i ostatnio kupuję im mrożoną stynkę,siekam nożem razem z płetwami i wrzucam do akwarium,uwielbiają to i myślę,że jest to super naturalny pokarm,oczywiście w odpowiednich ilościach Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Niezle karpie...
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Wiem, że wiesz, że dla typowych dorosłych drapieżników to akwarium jest za małe.
Więc tylko w kwestii nazewnictwa, a w szczególności tytułu Twojego filmiku: „…..non mbuna utaka…”.

Teoretycznie do non-mbuna należą też drapieżniki, ale w praktyce większość malawistów myśląc o non-mbuna, ma na myśli non-mbuna bez drapieżników. A ktoś kto ma akwarium z drapieżnikami - nigdy nie powie, że ma non-mbuna. Czyli mamy tak jakby: mbuna, non-mbuna i drapieżniki.

Tak więc w Twoim akwarium pływają: drapieżniki, non-mbuna oraz „pozostałość  mbuny” (red-redzik). 
A utaki (w obecnym rozumieniu tego słowa, to bardzo wąski wycinek non-mbuny) - nie ma w ogóle.

Mój post wziął się z tego, że jesteśmy na forum „ogólnopielęgnicowym”. Sorry za OT.

PS. Używany powyżej termin "drapieżniki", dotyczy "zjadaczy ryb".
Należący do "typowej" non-mbuny mięsożercy to najczęściej specjaliści od skorupiaków, planktonu itp.
Ale niektóre non-mbuna są wszystkożerne (jedzą również glony), tak jak wśród mbuny są mięsożercy (np. yellow).
Więcej nie zamulam wątku. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Filmik zatytułowałem tak,żeby był po prostu łatwy do znalezienia na youtubie,ale troszeczkę bym tu polemizował wg mnie venustus,compressiceps to typowi przedstawiciele drapieżnego non mbuna,moorii typowy przedstawiciel non mbuna bardziej skorupiakożerny,fryerei to też typowy przedstawiciel non mbuna,red redzika nie ma co się czepiać,po prostu nia zauwazyłem przy odławianiu reszty,ale przy następnych pracach na pewno go odłowię,ogólnie mówiąc non mbuna to ryby żywiące się czym innym niż glony i inny pokarm roślinny i jak już cytujemy malawistów to polecam ten artykuł   http://www.malawi.pl/tlumacze/mbuna_haps.html ,co do utaki to pełna zgoda,to bardzo wąskie tematy,ale tytuł jest taki,z racji,że wiekszość ludzi je tak nazywa a film na yotube wg mnie ma być łatwy do znalezienia nawet dla mniej znających temat Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Wojtek, proszę Cię! Forum to nie książka "Bramy raju"- możesz pisać kilka zdań zamiast jednego kilkunastokrotnie złożonego! Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ale ze mnie też nie jest dr Miodek,ale obiecuję poprawę .Chociaż z polskiego zawsze miałem same piątki.Na forum jakoś się do tego nie przykładam i nie zwracam na to uwagi.Moja wina moja bardzo wielka wina Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jeśli miałeś na myśli językoznawcę, to jest profesorem. Smile
Już się więcej nie odzywam.
Fajnie, że zainteresowałeś się Malawi - nie będziesz żałował.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Tom77 już Ci napisał, dla drapieżników masz za małe akwarium. Nie odniosłeś się do tego. Sciaenochromis fryeri i Nimbochromis venustus to wszystko co możesz mieć w takim akwarium. No może jeszcze Exochochromis anagenys. Dimidiochromis compressiceps, a już na pewno Aristochromis christyi do tego akwarium się nie nadają. Masz młode compressy, więc wszystko funkcjonuje dobrze, ale gdy dorosną i dojrzeją, sytuacja się zmieni.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości