• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Klej "kropelka" w akwarium.

#1
Brick 
Hej.

Jak to w końcu jest z klejem "kropelka" i innymi klejami cyjanoakrylowymi, są bezpieczne po wyschnięciu, czy też nie?
Irytuje mnie uszczelnianie "kolanek" pod wężyki 4mm w kominach TLH silikonem akwarystycznym, a kropelka wydaje mi się do tego idealna.

Czytałem na ten temat na różnych forach, zdania są podzielone. Z tego co widzę na forach dla morszczaków gdzie kleje tego typu są powszechnie używane każda osoba uważa inaczej.
Jedni mówią że  "jak w kleju jest tylko cyjanoakryl jest bezpieczny" a inni "Nadają się jedynie kleje stricte akwarystyczne".

Co Wy na ten temat uważacie?

Pozdrawiam Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja mam kropelką przyklejony korzeń do dna akwarium i nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych ( w zachowaniu ryb i parametrach).
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Morszczacy kropelką w żelu kleją szczepki do podstawek. Sam kleiłem masę korali i wszystko żyło.
Lepiej kleić poza wodą bo klej lepiej wiąże, po kilku sekundach już można wsadzić pod wodę i tam wiąże do końca.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Cyjanoakryli jest cała masa, niestety większość z nich nie "lubi" ciągłego zanurzenia w wodzie, zdarza się, że połączenie puszcza pod wodą.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Seachem  ma jakiś cyjanoakryl do podwodnego klejenia da sie tym nawet w pelnym zanurzeniu kleic.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Kleje typu Kropelka czy Superglue nadają się w 100% do pełnego zanurzenia. Ważne jest by spokojnie wyschły i odczekały na powietrzu kilkadziesiąt minut. Po tym czasie nic nie ma prawa się ulotnić do wody. Możesz nawet zjeść- nie zaszkodzi bo się nie trawi. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dzięki ! W takim wypadku trzeba skoczyć po kropelkę Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wiecie może po jakim czasie kropelka w żelu schnie pod wodą? Strzeliło mi w filtrze RO polaczenie już wcześniej łatane zwykła kropelką. Po ponad 6 godzinach było jeszcze plastyczne i lekko lepkie jak wcisnąłem palucha. Teraz po 15 godzinach jest już twarde ale nie wiem jak w środku a na rzygałem do środka dość dużo...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
i strzeli po raz kolejny - kropelka tego nie ogarnie!!!
wysusz i sklej klejem, który jest przeznaczony do tego materiału - jeżeli to jakieś tworzywo to potrzebujesz kleju, który to delikatnie rozpuści i po odparowaniu trwale połączy

"Pamiętaj, że Kropelka nie skleja poliolefinów (polietylen i polipropylen), teflonu (PTFE), gumy typu EVA, ani silikonu" - to cytat ze strony producenta Wink
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(16-01-2021, 19:31 PM)macioch napisał(a): na rzygałem do środka dość dużo...

Przynajmniej będziesz wiedział czemu znowu łączenie nie wytrzyma. Wink Cyjanoakryl działa dobrze przy bardzo cienkiej warstwie, jeśli działa na oba klejone materiały. Sam w sobie jest kruchy i trzyma b. słabo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości