• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zoobotanica 2015

#31
Pley, to w 2012 się skończyły "za darmo" zbiorniki, nie tylko duże.

I ludzie też mają powoli dość, że się co roku starają na zarobek właściciela targów, a on co roku im bardziej kroi warunki.
Jedynym plusem Pet-Fair i Zoobotaniki w tym samym terminie było to, że organizatorzy musieli się "trochę" postarać żeby akwarystów przyciągnąć. Bo inaczej by się mogło skończyć na polu namiotowym, co w porównaniu z zeszłorocznym noclegiem na ZB byłoby i tak komfortowe. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(14-09-2015, 22:28 PM)Ruki napisał(a): Całe szczęście ŚWA dalej trzyma wysoką formę i wszelakie Wigory powinny się od GSA uczyć jak zorganizować imprezę akwarystyczną.

Proszę o rozszerzenie skrótów bo nie ogarniamBezradny
Jeżeli chodzi o mnie to myślałem, że zobaczę więcej bo rzeczywiście było tego mało.
Wydaje mi się, że skoro były małe zbiorniki, to może powinno być ich więcej? Jednak stoisko z jednym akwa to trochę za mało i szkoda że tych pozostałych dwóch nie było na stoisku C.pl, wyglądałoby to lepiej.
Szkoda też, że informacja o wystawie była na 3 tygodnie przed i że nikt tu nie prosił o pomoc. Ja bym nie mógł w tym roku ale może ktoś z forum chciałby pomóc i np. przywieźć jakiś swój zbiornik? W każdym bądź razie za rok, proszę o info wcześniej to może się włączę.
Co do towarzystwa to było fajnie się znów spotkać i choć tę chwilę pogadać i poznać nowe twarze.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
ŚWA- Śląski Weekend Akwarystyczny
GSA- Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów

2 zbiorniki musiały być poza stoiskiem- w ramach wystawy. W zeszłym roku wystawa była na przeciwko większości stoisk. A w tym roku nie dość, że akwarystów rozrzucono to jeszcze miejsce na wystawę wybrano chyba na zasadzie rzutu kostką.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Pozwolę sobie się wtrącić, choć stałem na wystawie z innym forum, ale to w kontekscie tematu nie ma znaczenia. Tak do kolegów, którym się za małe zbiorniki nie podobają. Ja jechałem 400km w jedną stronę. Zapakowałem osobówkę po brzegi i nic więcej jak 126l mi nie weszło. Koszt tej imprezy dla mnie to 400 paliwo, 230 hotel plus parking, taxi. Zrobiłem nie po to, aby reklamować siebie czy nawet forum. Zarówno na LFA jak i na Cichlidae nie brakuje fajnych ludzi do pogadania na codzień. To wszystko po to, aby się spotakać za znajomymi. Po prostu zlot akwarystów i tyle. Jak się komuś nie podoba, że małe akwa to niech wpadnie z większym Wink

Edit: Miło było was wszystkich poznać i pogadać Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Z punktu widzenia zwiedzajacego to chciałoby się mieć wszystko miód malina. Bilet 17 zl i ogladamy, cieszymy oczy itp. Ale z punktu widzenia wystawcy to tak jak piszesz, dużo wysiłku i koszty które się nie zwrócą. Chwała takim osobom jak Wy.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
No właśnie, 17zł a przed kasą dowiadujesz, że gołębi, drobiu, zwierząt futerkowych nie będzie:/ Jakoś nie zauważyłem tej informacji na stronie targów. Mnie interesowały ryby i spotkanie ludzi z forum, ale na pewno byli tacy, którzy przyjechali z daleka oglądać coś innego...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Można by było ciągnąć temat kto co zrobił, jak zrobił itp itd. Cieszę się, że kilka osób miało chęć i ochote odwiedzić nasze stoisko, przywitać sie i porozmawiać. Cieszę się, że komuś się też nie podobało, bo równowaga musi być zachowana.
Pozdrawiam.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Łojciec - wiem, że jest to wysiłek - organizowałem raz 300 l na wystawę i sporo pracy to mało powiedziane, nie mniej jednak chęci i możliwości to podstawa. Akurat co do for to można zrozumieć ale nie rozumiem podejścia importerów- sprzedawców w naszym kraju.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
arowana.pl (wspólne stoisko) była "wypasiona" w rzadkie ryby dzięki Drago ( stracił niestety kilka z nich m.in tego albinotycznego nożowca ), a zakwaterowanie z tego co wiem ( bo sam spałem Haha) było w Dizzy Daisy czyli w tym samym miejscu co wcześniej, tak wyszło, że byłem też na dniu technicznym i otwarciu PET Fair i tam nocka była jeszcze w ciekawszym miejscu ( Mariusz i Lena z Laboratium313 została zakwaterowana z dwoma panami wieku średniego+ ( choć niebywale sympatycznymi) z Aqua Jury)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Właśnie o to chodzi, że ciężko zaryzykować i wystawiać prywatne ryby (często zdobyte za niemałe pieniądze) bo różnie to może się skończyć ale co innego sklepy czy importerzy przy niewielkiej ewentualnej stracie reklama bardzo dobra, ponadto tworząc taką aurę przed targami należałoby mieć na uwadze tych co jadą kilkaset kilometrów.... Ale dość gderania, ogólna aura targów i możliwość kontaktu z akwarystami jest bezcenne Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości