• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wiciowce?

#11
Kiedy dodałeś ostatnie ryby?

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Pasma które ryba na zdjęciu wydala są grube co nie do końca może świadczyć o wiciowcu i bloat aczkolwiek ta opuchlizna jest podejrzana. Przy typowym bloat pasma są białe i cienkie jak włos...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(17-08-2015, 10:32 AM)Robert M. napisał(a): Kiedy dodałeś ostatnie ryby?

Marta
25-go lipca.
(17-08-2015, 10:39 AM)w-2 napisał(a): Pasma które ryba na zdjęciu wydala są grube co nie do końca może świadczyć o wiciowcu i bloat aczkolwiek ta opuchlizna jest podejrzana. Przy typowym bloat pasma są białe i cienkie jak włos...
Nie są cienkie jak włos, nieco cieńsze od zwykłych odchodów. Tak jak napisałem kilka postów wyżej, opuchlizne ciężko uznać za objaw, bo tylko 1 szt ma nieco wzdęty brzuch, jakby była najedzona. Reszta jest smukła.

Jak wygląda wchłanialność metronidazolu z wody przy wysokim pH? Ma to sens?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Expert nie jestem , ale metro raczej w pokarmie w tak wielkim baniaku należałoby podawać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Tylko, że ryby z objawami raczej nie jedzą... Czy profilaktycznie reszta powinna coś dostać? Witaminy, sól i glodówka?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Nie karm na razie ryb, jeśli to bloat to leczy się wszystkie, z tym że zaawansowany bloat ciężko w ogóle się leczy. Metro uzyskany z tabletek do wody to wielka lipa co innego do pokarmu, chyba że kupisz taki do iniekcji u weterynarza - jest wtedy w płynie, silniejszy i dawkuje się trochę inaczej. Ja bym póki co tą rybę odseparował i przyglądał się pozostałym, bloat dość szybko udziela się innym i dość szybko ryby padają ok 3 dni od momentu wzdęcia. Przy bloat ryby mają też przyspieszony oddech i łapią powietrze stojąc przy górze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Czyli jakieś trzy tygodnie temu. Czyli masz odpowiedź - pomieszałeś biologię ryb!
Jak nie zaczniesz leczyć ryb niestety stracisz sporo obsady. A tyle się mówi na temat łączenia ryb i kwarantanny.

Podaj Bactoforte S i Protocaps M - w sporej dawce do wody i do pokarmu.

1 i 1/2 tabletki Bactoforte S na każde 50 litrów wody i 1 kapsułka Protocaps M - na każde 50 litrów wody. Musisz leczyć w ogólnym. Jak coś zmniejsz ilość wody w zbiorniku./ Dodatkowo do pokarmu 3 razy dziennie Protocaps M i ....rób to szybko i w tej dawce. Nie ma gwarancji,że  uratujesz wszystkie ryby. Oprócz bakterii i wiciowców (zawsze jedne i drugie namnażają się razem, bo są powiązane żywieniowo) mogły namnożyć się inne pasożyty także.

Radzę Ci nie czekaj z decyzją. Do wody także sól, pokarm tylko w niewielkich ilościach tak aby podać lek. Lek w pokarmie jest bardzo ważny. Te ryby, które nie jedzą mają mniejsza szansę na przeżycie.
Jak coś telefon do mnie to 607 607 771.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Dzisiaj będę miał tylko protocaps m. Bactoforte s niedostępne lokalnie. Pewnie uda się załatwić dopiero na środę. Chyba, że mogę zastąpić to jakimś środkiem z apteki na receptę? To zawiera Nifurpirinol z tego co wyczytałem.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Nitrofurany, czyli Bactocaps-F, dawny Ichtiofuran plus. Dawkowanie wg przepisu. Kapsułka na 50 litrów wody.



Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Albo wspominana już Furagina/Furaginum- 50mg(1 tabletka) na 25l.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości