• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 340 litrów (80*50*85h). Pielęgnice+ ławica

#31
Ja ze swojej strony mogę polecić A. Cętkowane, Trzymam te ryby już prawie 3 lata. Bardzo przyjazne, bezproblemowe i przyjemne pielęgniczki, do tego bardzo ładnie się wybarwiają. Są jednak dość nieśmiałe, jeżeli oświetlenie będzie byt silne, lub mieszkańcy będą zbyt ruchliwi. Przy większym oświetleniu powinny posiadać miejsca zacienione do schronienia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Super. Gdybyś przeczytał cały temat to wiedział byś że od miesiąca pływają tam Akary z Maronii.


A co do ryb pływających u góry akwarium to się nie rozpędzajcie z propozycjami bo musiał bym zrobić coś ze zwinnikami, a na razie nie mam co z nimi zrobić. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Jako że zrobiła się cisza wspomnę coś o moich akarach. Smile Ostatnio para składająca się z jedynej samicy- najmniejszej ryby i jednego z trzech samców- największego przygotowywała się do tarła. Czyściły kawałek dna z liści, przeganiały wszystkie ryby, a samiec miał barwy "Key hole". Ale w końcu się chyba rozmyśliły. Tylko nie wiem teraz czy wydać już te dwa samce, czy jeszcze je zostawić bo one cały czas próbowały podkradać partnerkę swojemu konkurentówi, zresztą one też miały w tym czasie ubarwienie godowe. Co myślicie oddać już czy nie? Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Paskowane już tak mają, że samiec po wszystkim ma przechlapane. Skoro idziesz w stronę akar, to może Laetacara dorsigera? Wiśniówki są piękne i dość spokojne.
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Ale ja mam Akary z Maronii...
Dla uściśnienia, odłowić dwa samce Akary z Maronii jeżeli dwie ryby przygotowywały się do tarła? Ja potrzebuje parę a mam cztery ryby, więc muszę oddać dwie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Pley miał rację, samotna para C.maronii jest nudna. Zamienił bym je na jakieś apisto, i najbardziej do gustu przypadła mi Apistogramma barlowi. Właściwie to nie wiem dlaczego odrazu nie brałem apisto pod uwagę. Może macie jakieś propozycje? Warunkiem jest BW Wink

A,  no i ławice zamienił bym na N. beckfordi tylko nie wiem ile ich dać i czy będą pasować do barlowi.
 
W samym akwarium nie zmieniło się dużo doszły jakieś gałązki itp.
Filtr z hińczyka zmieniłem na JBL e1501.


PS. Bardzo chętnie wrzuciłbym zdjęcia ale nie dam rady wrzucić jako załącznik ( nie mam dostępu do komputera) ,a dodatkowo są one wątpliwej jakości
(telefon, 20W światła) Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości