• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Andinoacara pulcher /Akara błękitna

#1
[Obrazek: 2802ikra.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
ładne ryby! Ciekawe czy to na pewno pulcher bo z ich identyfikacją to zawsze były problemy. Tak czy inaczej, dorodna parka. Więcej zdjęć prosimy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(05-03-2011, 23:42 PM)piotrK napisał(a): ładne ryby! Ciekawe czy to na pewno pulcher bo z ich identyfikacją to zawsze były problemy. Tak czy inaczej, dorodna parka. Więcej zdjęć prosimy.

to na pewno pulcher, tylko nie parka a dwie samice. Nie Ty jeden dałeś się nabrać, że to parka, przez pół roku byłem pewien, że mam parę ale z żadnego tarła nic nie wychodziło. Nadszedł dzień, w którym patrzę i oczom nie wierzę domniemany samiec składa ikrę na przemian z samicą... możesz sobie wyobrazić moją konsternację. Btw, jak znajdę jakieś foty jeszcze to dorzucę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Oj nie zazdroszczę,ta sama sytuacja jest u mnie z Geophagus Rio NegroSad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Piękne ryby, sam je posiadam. Ciekawostką jest to, że kiedyś to były jedne z najpopularniejszych i najbardziej dostępnych pielęgnic na rynku polskim, teraz cięzko coś dorwać. Ja ledwo zdobyłem parkę (5 i 4cm), bałem się, że skarłowaciała, ale w większym zbiorniku już powoli ruszają z wzrostem!

Mam nadzieje, że nie będziecie źli. Nie chce robić kolejnego tematu, więc podkleje zdjęcia swoich tutaj.

Samica
[Obrazek: p3280158.jpg]

A tutaj ikra.
[Obrazek: p4080205.jpg]
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jak najbardziej wskazane jest używanie już istniejących tematów w prezentacjach pielęgnic Smile

Widzę, że już takie kurduple są nieźle płodne Smile Biorąc to pod uwagę, może faktycznie nie są już młodzieniaszkami? Ale nawet jeśli, to myślę, że w dobrych warunkach mogą szybko odrobić "stracone" centymetry. Mógłbyś pokazać samca, to łatwiej byłoby określić prawidłowość proporcji.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Fajna ta druga fotka Smile Chyba własnie taki był zamysł aby wszyscy w jednym temacie przedstawiali ten sam gatunek, tak mi się przynajmniej wydaje Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Topielec, zdjęcie samca powinienem wrzucić przed weekendem.

Właśnie ilość ikry mnie zmartwiła, ale ryby zaczęły rosnąć, więc jestem dobrej myśli.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
no rzeczywiście na I-szej focie rybcia wygląda na lekko "ściśniętą" choć być może to kwestia ujęcia, skoro rosną to imho powinno być ok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Samica, zaraz po przywiezieniu do domu
[Obrazek: p3250154.jpg]

Teraz
[Obrazek: p4260253.jpg]

Samiec
[Obrazek: p5120057.jpg]

Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości