• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 120x40x50 - Spoglądając w stronę Afryki

#1
Cześć Wink
W planach mam wymianę 112l na coś dłuższego. Zapewne padnie na 120x40 w 240l. Prawdę mówiąc SA już mi się przejadło Tongue Chciałbym czegoś nowego, czegoś mniej spotykanego, czegoś fajnego i kolorowego Smile Spoglądam w stronę Afryki bo to dla mnie nowy, nieodkryty jeszcze region Tongue Jeśli nie Afryka to może Azja? Liczę, ze coś zaproponujecie Wink

Parametry nie grają roli, jest RO, są warunki - miałem pielęniczki kakadu WF - niemniej jednak fajnie byłoby gdybym mógł lać wodę prosto z kranu - zawsze to wygodniej. Kranówka to pH 7-7,5 kH 8, gH 11. Prócz RO w zanadrzu mam jeszcze armatę torfową (spokojnie mogę zejść z PH poniżej 6,5-6,8) ale chciałbym jej używać w miarę możliwości jak najmniej, bo wolę czystą - góra słomianą wodę Smile

I chyba najważniejsze - chciałbym stosunkowo duże ryby, bo kakadu zawsze chowały się kontach i po kokosach - nie miałem zbytnio okazji ich obserwować :| Sądzę, że coś pokroju kakadu mogłoby się zgubić w nowym akwarium o 40cm dłuższym od starej setki Tongue
Tylko błagam nic abstrakcyjnego czego nie będę w stanie dostać, lub musiałbym sprowadzać z drugiego końca kraju Wink Beskid Mały z Bielskiem na czele pozdrawia Smile

Ps: wiem, jestem wymagający Bezradny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Hunter kopę lat Wink Już myślałem że zaginełeś na AquaForum Zacieszacz
Bez obrazy ale ta Twoja 240-tka to idealna bańka dla ryb wielkości kakadu i apisto-podobnych ...
Ale skoro chciałbyś Afrykę to proponuję Pelvicachromis rubrolabiatus (klik) które ma nasz Admin chyba jeszcze na wydaniu. 
Sam chciałem te rybony ale nie za bardzo mam gdzie je upchać Wink 
Pozdrawiam Łojciec
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Żyję, acz zarobiony jestem Wink Żeby doba miała 36h... Wtedy byłoby więcej czasu na inne fora Big Grin

Ja wiem, że 120x40 to niewiele, miałem jednak cichą nadzieję, że znajdzie się jakieś większe rybsko Wink Etap napchania ryb jak do puszki sardynek minął mi już kilka lat temu. Nie będzie ławic, nie będzie ryb dennych, jedna parka/harem do opanowania całego akwarium Big Grin

Pelvicachromis rubrolabiatus ciekawe opcja. Smile Przeglądając forum byłem w temacie. Może wyjdę na nowicjusza zachwycającego się różowymi danio. ale trochę brakuje mi w nich kolorków Wink Akwarium stawiam w salonie i przyznaję, że względy wizualne są dość ważne, nie mam już czasu i chęci na akwarium HT roślinne, a już na pewno nie w takim litrażu. Dlatego ciekawie byłoby postawić biotop, gdyby tylko wśród korzeni ruszało się coś kolorowego... Wink

Nie ma nic bardziej kolorowego w Afryce? Kiedyś był tu taki Pan Tongue Który był też na AquaForum Tongue A potem został tu zbanowany i nigdy więcej nie widziałem go też na AF Dokuczacz Jak już wiemy o kim mowa Big Grin To ten Pan o ile dobrze kojarzę, kładł duży nacisk na promocję biotopów Afrykańskich, pamiętam że wrzucał ciekawe zdjęcia ryb niczym z głębin oceanu Wink Stąd właśnie pomysł na Afrykę. Coś w tą stronę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Rubrolabiatusy mało kolorowe? Big Grin To Ci chyba tylko Malawi zostaje. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Rubro maja fajne kolorki ... Co do rozpraszaczy to niech ci fachowcy afrykańscy poradzą bo ja nie w temacie Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Cytat:To Ci chyba tylko Malawi zostaje
A to nie jest głupi pomysł Tongue Od jakiegoś czasu chodzi mi to po głowie. Zero roślin zero problemu, można dostać ryby kolorowe i spokojne. Chyba coś dla wiecznie zapracowanego człowieka, który nawet nabył ostatnimi czasy automatyczny karmnik, bo nie było czasu na suchą karmę. Tongue Na mrożonki 3-4 razy w tygodniu jeszcze mam czas.
Co myślicie o takich zestawach?
1)
Metriaclima sp. daktari 1+3
Iodotropheus sprengere 1+ 3
Pseudotropheus sp. elongatus Mphanga 1+ 3
Melanochromis cyaneorhabdos 1 + 2
2)
Labidochromis caeruleus white Nkali 1+ 4
Melanochromis joanjohnsonae 1 +4
Cynotilapia afra Cobue 1+ 4
3)
Metriaclima sp. Lime Nkhomo 1+6
Pseudotropheus socolofi 1+ 5

Niech sobie to pływa. Będzie widoczne, kolorowe, ruchome i dzieciaka ucieszy Haha no i to ciągle biotop...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
malawi ( no mniej tanganika) jest dobre dla ludzi co patrzą na akwa w salonie, tak czasami.
Dla tych co chcą więcej to rubro (zmieniający kolory i zachowanie) będzie b.odpowiedni.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Akwarium z rubro dzieciaka też ucieszy, bo zobaczy jak para opiekuje się młodymi, a barwniaki są wzorowymi rodzicami. Do tego mogą byś jakieś [proste] rośliny, stado świecików albo jakichś lśniącooczek (Procatopus spp.) i akwarium będzie równą, jak nie większą ozdobą, niż Malawi.

Pisząc to nie twierdzę, że Malawi jest złe, ale ma sens w dużym akwarium... a 240 to nie jest duży zbiornik.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Hunter, z tymi obsadami do 240 to poważnie? :> Niektóre będą wyglądać jak słoik z marynatą. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ruki, też uważam że to dużo i sam byłem zdziwiony. Obsadę ktoś mi zaproponował, ktoś kto jak sądzę (sądziłem?) wie sporo o Malawi, bo ma 500l baniaczek od lat i bierze czynny udział na Malawijskim forum. Sam czułem, że coś jest nie tak, a teraz widzę, że Wy też tak czujecie Tongue
Szkło już jest, więc teraz już na poważnie myślę o obsadzie. Wyżej podane propozycje skonfrontuję jeszcze na forum Malawi. Ciekawe co tam powiedzą Tongue Jak nie dojdę do ładu, to padnie na barwniaki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości