• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [650][Malawi]

#11
Ułożenie skał świetne.
Ale za te piersi odbite w szybie powinno być 18+ Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(20-07-2015, 20:19 PM)Topielec napisał(a): Negatywnych uwag co do układu skał nie przyjmuję, bo już po ptokach Big Grin

Czyli nic nie napiszę Wink
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(20-07-2015, 20:27 PM)Misiak napisał(a): Ułożenie skał świetne.
Ale za te piersi odbite w szybie powinno być 18+ Big Grin
Musi być mały skandal, żeby była oglądalność, takie czasy Big Grin
(20-07-2015, 20:46 PM)bernard napisał(a):
(20-07-2015, 20:19 PM)Topielec napisał(a): Negatywnych uwag co do układu skał nie przyjmuję, bo już po ptokach Big Grin

Czyli nic nie napiszę Wink
Dawaj Bernard, odwołuje Smile Choć przestawiać już nic nie będę, ale z pokorą przyjmę naganę Wink
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Nie będzie nagany, bo układ kamieni, jaki stworzyłeś, wygląda naturalnie i zapewne będzie się pięknie prezentował.

Moja krytyczna uwaga dotyczy jedynie tego, że ten układ nie jest optymalny dobry dla zaplanowanej obsady. Samce aulonocary bywają agresywne, choć akurat te, które wybrałeś nie należą do największych i najbardziej zadziornych. W celu ograniczenia ich agresji, także wobec większych placidochromisów, warto tak zorganizować wystrój, aby samce aulonocary obierały rewiry w rogach akwarium, a nie w centrum. W ten sposób ogranicza się strefę ich aktywności, a tym samym zwiększa komfort życia innym, łagodniejszym gatunkom. 

Stworzony przez Ciebie wystrój byłby idealny dla stada 15 placidochromisów, w którym byłyby dwa dominujące samce, które podchodziłyby do tarła na dwóch piaszczystych "plażach".

Swoje uwagi opieram na obserwacjach podobnego zestawu ryb w nieco mniejszym akwarium.

Tak na marginesie to nie wiem, czy to co napisałem jest w ogóle zrozumiałe Smile

Mam jednak nadzieję, że u Ciebie wszystko pięknie zagra i będziesz miał 100 % satysfakcji, bo ryby wybrałeś świetne.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Dzięki, jak zwykle ma sens to, co piszesz. Układając kamienie miałem świadomość, że taka aranżacja może nie być idealna, stąd mój poprzedni żarcik o nieprzyjmowaniu krytyki Wink Jednocześnie jestem ciekaw, jak ułoży się sytuacja i relacje między gatunkami. Może mi się poszczęści, choć jasne jest, że obsada będzie redukowana z biegiem czasu.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Do akwarium trafiło około 3 worków piachu z OBI. Nieco za dużo, ale zwykle z czasem piachu ubywa z akwarium przy różnych pracach, więc się tym nie przejmuję. Zawsze można odessać.

   

Akwarium zostało zalane 17-go czerwca. Okazało się, że dosyć słabo wypłukałem piasek i przez długi okres nie było widać nic Smile

   

W międzyczasie uruchomiłem tymczasowo sklecone oświetlenie. Muszę to obudować czymś i zrobić z tego estetyczną lampę, ale na razie natchnienia brak. Na szczęście cały czas motywuje mnie moja małżonka Wink

   

Akwarium po długich kilku dniach w miarę się wyklarowało. Bałem się, że użyłem zbyt drobnego piachu i pył unosi się cały czas w wodzie - myliłem się na szczęście. Kluczem jest cierpliwość i nie kombinowanie. Czas zrobi swoje.

   

Trochę niebiesko na tych fotkach, bo bawiłem się ustawieniami lampki.

   


Załączone pliki Miniatury
   
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
zajebiście.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(21-07-2015, 21:32 PM)junior8 napisał(a): zajebiście.
x2.

Ale z rybamy i glonamy będzie (albo i już jest skoro to foty z 17 czerwca) o wiele lepiej.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
akwarium zrobione przepięknie (technicznie) i naprawdę ładnie zaaranżowane, bardzo mi się podoba i czekam na fotki z obsadąBig Grin i glonami Wink
Ale jedno mnie zastanawia - dlaczego akwarium wystaje poza szafkę z lewej jak i z prawej strony? Ja zawsze słyszałam, że akwarium musi być podparte na całej powierzchni dna. A tu widzę że chyba ze 2 cm wysjate, a tym bardziej mnie to dziwi, że i akwarium i stelaż były robione na zamówienie. Czy to celowe? i jak tak to czemu? Nie to, żebym się czepiała, daleko mi od tego, ale chcę zweryfikować moją dotychczasową wiedzę Wink

a co do piachu, że za dużo - zawsze piach jest dodatkowym "filtrem" Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
A dalsza relacja kiedy ? Wink przez takie banki korci by choć jeden przerobić na Afryke ehhh....
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości