• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [650][Malawi]

#1
Akwarium: 180x60x60 (ok. 650l), szło 10mm
Filtracja: JBL e1901
Cyrkulacja: Jebao WP-25
Ogrzewanie: Ikola 300W
Oświetlenie: Moduły Samsung 3xLED - 14 modułów białych, 7 niebieskich, 6 czerwonych. Sterowane kontrolerem TC420.
Obsada startowa: 12 x Placidochromis phenochilus Mdoka (tzw. White Lips), 8 x Aulonocara baenshi Benga, 10 x Labidochromis chisumulae
Dojść ma również 6 szt Otopharynx tetrastigma

Akwarium już działa od miesiąca, dopiero teraz mam jednak czas, by zacząć coś pokazywać. Będę to robił etapami, bo za jednym zamachem nie dam rady wszystkiego zamieścićSmile

Na początek o szkle. Stelaż i akwarium z frontem i bokami opti white, klejone przezroczystym silikonem - wykonane przez firmę Akwarium Szczecin. Powiem tak - warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać spokojnie na realizację nawet jeśli będzie trochę po terminie. Po jakości realizacji nie ma się co dziwić, że mają pełne ręce roboty. Akwarium wykonane idealnie, spoin silikonowych niemal nie widać, szlify trapezowe pięknie wykańczają całość. Wzmocnienia wklejone z precyzją. Całość dokładnie przeze mnie zmierzona wzdłuż i wszerz (stelaż również) i nigdzie wymiary nie odbiegają nawet o milimetr od tego, co było zamawiane.

   

   

   

   

Akwarium zostało przykryte po bokach zwykłymi szybami 10 mm od miejscowego szklarza. Niestety przy tej grubości szyby bardzo widać różnicę między nimi, a szybami opti.

   

   

Na koniec ciekawostka - porównanie szyby 10 mm float z opti white:

   

Na dzisiaj tyle. Kolejna odsłona to będzie układanie kamieni i zalewanie Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Baniaczek wygląda elegancko. Jeśli mogę coś podpowiedzieć to użycie cienkich podkładek pod szyby nakrywowe, zawsze zabezpieczy to je przed walnięciem przy opuszczaniu i przed zgrzytaniem piasku Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Super ! Akwarium Szczecin jak zwykle na najwyższym poziomie tak trzymać Wink
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(19-07-2015, 23:45 PM)piotrK napisał(a): Baniaczek wygląda elegancko. Jeśli mogę coś podpowiedzieć to użycie cienkich podkładek pod szyby nakrywowe, zawsze zabezpieczy to je przed walnięciem przy opuszczaniu i przed zgrzytaniem piasku Wink
Na tę chwilę dałem kilka takich silikonowych glucików, co się daje do mebli, żeby drzwiczki nie stukały Wink póki co dają radę. Dodatkowo i tak te szyby muszę ściągać taką dużą przyssawą, bo inaczej se ne da Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Akwarium spoko - sam mam od Przemka zbiornik i jestem mega zadowolony. Tak jak piszesz czasem lepiej trochę dłużej poczekać.
Podobnie jak Ty mam akwarium przykryte szybami ale 8 mm i oczywiście też zauważyłem różnicę.
Jednak jak będziesz miał już wszystko zrobione będą ryby oświetlenie to nie rzuca się to aż tak w oczy Smile.

Czekam dalej na relację.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Teraz dopiero przeczytałem i stwierdzę bez ogródek, że przykrywanie akwarium szybą 10 mm to czyste szaleństwo Tongue
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Spoko, środek jest otwarty, więc boki ściągane będą od święta, a efekt jest fajny, bo szyby mają grubość wzmocnień i ładnie się to zgrywa.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Czyli na środku nie dajesz nic a nic, nawet kawałka pleksy?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
A mogę prosić o cenę zestawu na PW ? Pisałem do Przemka o takie samo akwarium, ale ze zwykłego szkła a ciekaw jestem jak wycenił z Opti
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(20-07-2015, 14:13 PM)piotrK napisał(a): Czyli na środku nie dajesz nic a nic, nawet kawałka pleksy?

Na tę chwilę chciałbym tego uniknąć dla własnej wygody, choć problemem może okazać się kurz osiadający na tafli, który mnie denerwuje, bo nawet mocny cyrkulator tego nie "usuwa".

Ciąg dalszy prezentacji. Ustawianie kamieni i zalewanie Smile

Plecy, jeden z boków i większa część dna zostały wyłożone czarnym spienionym pcv. Muszę powiedzieć, że bardzo ułatwiło to wkładanie większych kamieni, bez stresu o porysowanie pachnącego nowością jeszcze szkła Big Grin

W międzyczasie były małe perypetie z próbami wykonania własnoręcznie modułów ze styropianu i Ceresitu CX5, niestety zupełnie nieudane Tongue I muszę przyznać, że całe szczęście bo na lokalnym składnie kamieni znalazłem świetne w moim mniemaniu "skały" (gnejs).

Przeważnie są one z jednej ze stron płaskie co znacznie ułatwia układanie wedle własnego widzimisię. Nie chciałem układać zbyt wiele kamieni, ponieważ większość moich ryb woli jednak otwartą przestrzeń, więc zagospodarowałem jedynie środek akwarium, gdzie lubią siedzieć Labidochromisy i od czasu do czasu Aulonki. Również Otopharynxy powinny wybierać płaskie skały do tarła.

   

   

   

Negatywnych uwag co do układu skał nie przyjmuję, bo już po ptokach Big Grin
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości