• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mesonauta festivus / Pielęgnica skośnopręga

#41
Tak jak mała skośna do 10 cm podoba mi się, tak duża już traci swój filigranowy kształt i rysy... Na marginesie widać na zdjęciu jakiś guz na żuchwie uu samca (chyba że to opuchlizna po walce), wygląda to dość chorobliwie...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
(27-08-2014, 17:01 PM)dzikakuna napisał(a):
(26-08-2014, 22:54 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): Konkretnie ryby urosły -nie myślałeś nad czymś pływającym na powierzchni?
8 drobnousteków beckforda śmiga po górze (może dokupić jeszcze kilka?), 2 emerytowane kirysy spiżowe przy dnie i równie sędziwy zbrojnik niebieski Smile

Raczej mi chodziło o rośliny powierzchniowe Wink
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
(27-08-2014, 21:52 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): Raczej mi chodziło o rośliny powierzchniowe Wink

Rośliny powierzchniowe są dla nich urozmaiceniem w menu...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Jakby były na całej powierzchni to nie dadzą rady zjeść wszystkiego Wink
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
(27-08-2014, 21:39 PM)w-2 napisał(a): Tak jak mała skośna do 10 cm podoba mi się, tak duża już traci swój filigranowy kształt i rysy... Na marginesie widać na zdjęciu jakiś guz na żuchwie uu samca (chyba że to opuchlizna po walce), wygląda to dość chorobliwie...
Taaa samice są bardziej proporcjonalne. Samce skośnych często mają zgrubiałe wargi. Są to pamiątki po pojedynkach. Zanim dobrały się w pary, akwarium bardziej przypominało ring bo było jeszcze 3 samce, które pływają gdzieś w HoobyZOO i facjaty mają dużo bardziej zgredziałe. Tak już mają i nie jest to objaw choroby. Przypuszczam, że dzikie ryby nie walczą ze sobą tak zaciekle, ograniczona przestrzeń akwarium wpływa na ich zachowania i wygląd.

(27-08-2014, 22:16 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): Jakby były na całej powierzchni to nie dadzą rady zjeść wszystkiego Wink
Już próbowałem, może nie na całej powierzchni ale tak z połowę powierzchni przykryłem pistią, zeżarły korzenie w tydzień.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Moje Mesonauta sp.

Ostatnio przesadzaja


Załączone pliki Miniatury
                                               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Bardzo mi się podobają Heart
Porzerają ikrę?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Nie ma to jak niespasione skośnopręgie. Piękny widok.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
(29-01-2021, 19:48 PM)dzikakuna napisał(a): Bardzo mi się podobają Heart
Porzerają ikrę?

Nie, ładnie sobie pilnowały. Młodzież sobie pływała a rodzice napierdzielały wszystko co się rusza. Część młodych z pierwszegi  miotu im zabrałem do drugiego akwa. Druga para też miała ikrę, a to jest drugie podejście pierwszej pary
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Czy skośne nie są piękne ??


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości