• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dziwne robaki w akwarium

#1
Witam,mam prośbę o pomoc w zidentyfikowaniu robaków,które pojawiły się u mnie w akwarium.
Ale od początku,zbiornik zalany miesiąc temu,jeszcze bez ryb,niestety razem z żabienicą przyniosłem jakieś robaki: biało przeźroczyste długości ok 5mm,przez większą część czasy dryfują z nurtem po akwarium lub przemieszczają się wykonując charakterystyczne ruchy. Bardzo ciężko zrobić zdjęcia tak małym półprzeźroczystym robalom, ale może coś dostrzeżecie...
Na pierwszym zdjęciu pozostałości po jakby kokonach z których wylęgły się robale,na następnym sam robal i filmik w jaki sposób się porusza.
   
   
Niestety filmik nie wchodzi,możecie podpowiedzieć jak go prawidłowo umieścić na forum? Może on pomoże w zidentyfikowaniu robali,bo nie wiem lać chemię czy gdy już wpuszczę rybki to same je załatwią.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Naprawdę nikt nie ma pomysłu co to może byćHuh
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Pewnie jakieś nicienie- ja bym się tym nie przejmował.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Stawiam na Chironomidae.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(09-07-2015, 07:54 AM)arsik napisał(a): Stawiam na Chironomidae.

Tylko czy przypadkiem larwy ochotkowatych nie są czerwone,no i poza tym w pomieszczeniu nie widać dorosłych owadów.
(08-07-2015, 18:37 PM)Adrian napisał(a): Pewnie jakieś nicienie- ja bym się tym nie przejmował.


Szperając w necie natrafiłem na coś bardzo podobnego pod względem wyglądu oraz poruszania się,są to tzw nicienie mikro używane jako karma dla narybku . Tylko,że te mikro rosną do 2mm a moje mają ok 5mm.
Szczerze to nie przejmuję się bo doszedłem do wniosku,że gdyby to były jakieś pasożyty to już powinny wyginąć bez żywiciela a tym czasem ich populacje jest na stałym poziomie lub nawet wzrasta. Po prostu tyle lat ile zajmuję się akwarystyką nie spotkałem się z czymś takim i jestem ciekaw co to jest.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nicienie saprofityczne, czyli odżywiające się martwą materią organiczną. Wink Nie ma się czym martwić.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dzięki Łukasz,po cichu liczyłem na Twoją odpowiedźWink.A wiesz może czy jakieś ryby się nimi żywią, a także czy mają jakiś wpływ na funkcjonowanie akwarium (wiem już że rybom nie zaszkodzą) w przypadku nadmiernego rozmnożenia?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nadmierne rozmnożenie nastąpi tylko wtedy, kiedy będą miały dużo materii organicznej. Zjedzą je każde ryby odżywiające sie detrytusem i bentosem.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Wątek dość stary, ale właśnie w moim dojrzewającym akwarium z korzeniami wczoraj na szybie zaobserwowałem coś podobnego. Z tego co wyczytałem to mogą to być nicienie lub wypławki. Czy to oznacza, że akwarium jest już dojrzałe?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości