• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 100x40x40 - CA, czy nie CA, oto jest pytanie

#1
W marcu bieżącego roku po poważnych przemyśleniach postanowiłam sprzedać wszystkie akwaria, ryby i sprzęt. Zostało się akwarium 100x40x40, gąbki i filtr.

Wróciłam Big Grin

Tym razem zamiast Azji, chcę spróbować z CA, bo nie mam już RO Big Grin Parametry mojej kranówki to pH 7,8, gH 12/15 o ile dobrze pamiętam Smile Zależy mi na rybach, które nie rozmnożą się za bardzo lub będą wzajemnie eliminować swoje potomstwo :p myślałam o meekach/eliotach i Xiphoporusach, ale one chyba nie spełnią moich oczekiwań. Podobają mi się też p. miodowe. Mogą byc to gatunki zarówno ciepło jak i zimnolubne.
Drugim pomysłem jest Azja z jakimiś babkami, ale nie wiem co wybrać Big Grin jak zwykle dylemat.
 
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie idź w CA. Za małe akwarium. Wiem, że cię rozczaruję ale taka jest prawda - para ryb w mig Cię znudzi.

Za to babki to świetna opcja. Szkoda że te z CA są praktycznie niedostępne Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Podziękowania złożone przez:
#3
Szkoda, bo napaliłam się juz trochę na to CA. Z babek podobają mi się Ch. eremius, możliwe, że jestem w stanie je kupić, ale czy dostanę w Polsce coś do nich? Bo same babki to tak troszkę pusto :p myślałam też nad kolcobrzuchami zielonymi, ogólnie o czymś słonawodnym, mogłoby byc ciekawie Smile

Aczkolwiek żałuję tego CA... napaliłam się na miodowe, są bardzo ładne :p
 
Podziękowania złożone przez:
#4
Ja i tak bym do tego akwa dał pare z CA Smile u mnie już 4 miot festae x carpintis. Tyle, że dochowac ich nie umieją do końca..

a, zapomniałem napisac, że w baniaczku 100x50x40hSmile
 
Podziękowania złożone przez:
#5
(31-10-2015, 19:47 PM)Skrzypeczek napisał(a): Ja i tak bym do tego akwa dał pare z CA Smile u mnie już 4 miot festae x carpintis. Tyle, że dochowac ich nie umieją do końca..

a, zapomniałem napisac, że w baniaczku 100x50x40hSmile
Nie masz się czym chwalić. Raz, że zbiornik ze 3x za mały, a dwa, że to krzyżówka. Brawo Okok Z perspektywy osoby zniechęconej do jednej z grup centralsów - Vieja & Co. - w której jest cała masa dziadowskich krzyżówek mogę tylko napisać, że mam nadzieję, że nie dochowają tych młodych do końca.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Podziękowania złożone przez:
#6
Jest jeszcze jedna opcja: sprzedać te 100x40x40 i kupić większe pod CA.
Jak chcesz CA to miej CA. Trzeba spełniać swoje marzenia a nie dopasowywać się do rzeczywistości. No i będzie wielki powrótSmile
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Podziękowania złożone przez:
#7
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=6143 Wink
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Podziękowania złożone przez:
#8
Za cholerę nie mogę się domyśleć dlaczego kolega przypomniał nam powyższy wątek. Może jakiś komentarz?
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Podziękowania złożone przez:
#9
Jak dobrze zrozumiałem to doradzasz koleżance Seven która już zlikwidowała baniak.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Podziękowania złożone przez:
#10
(02-11-2015, 22:38 PM)Sloma napisał(a): Za cholerę nie mogę się domyśleć dlaczego kolega przypomniał nam powyższy wątek. Może jakiś komentarz?
Może chciał przypomnieć, że nie zapłacił jeszcze za koszulkę forumową? Big GrinBig Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości