• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [130L] Borelkowo

#21
Nie kupiłem ich nawet Smile.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Haha :d
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Ciągle mną targał ten zbiornik na lewo i prawo. Z jednej strony chciałem go zostawić bo przenoszenie go z starego ieszkania było najbardziej męczące + zrobiłem fajne tło, ale z drugiej strony nie czułem tzw. "Hype'u" na Tanganikę. Zbierałem się długo do kupna ryb (prawie pół roku), a w przypadku SA potrzebowałem dnia na decyzje.

To jednak jest miłość Smile. Mogę zrezygnować z SA w duzym baniaku, ale nie zrezygnuje z niego w całości. To jest niemożliwe Smile.


Dzieki wszystkim za miłe słowa czy to tu, czy na fb Smile. Pozdrawiam serdecznie.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Jeden z najładniejszych baniaków jakie widziałem w ostatnim czasie. Szkoda, że w wątku cisza. Rozumiem że to z wrażenia Tongue
Nie mogę się doczekać kolejnych relacji. Przyznam, że jest to aranż który odkurzył mi patrzenie na własne 550l. Już się naprawiłem, ale baniaczek miodek! Czekam na ryby!
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Borellki się zaaklimatyzowały?  Smile
[Obrazek: Beztytulu_qxannhp.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Długo im to idzie i przez moment miałem wrażenie, że jeden samiec IS DEAD, ale właśnie teraz wchodząc do domu po pracy zauważyłem swobodnie pływające 3 samce Smile.

Ale nie focę, bo jeszcze nie czują się pewnie, a zależy mi na fajnych ujęciach.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Pytanie techniczne. Widzę że HMF jest prawie calkowicie zasłoniety przez kamień i drewno, czy to nie zakłóca w jakiś sposób jego efektywności? 
A tak na marginesie ten wlaśnie pionowy kamień w połączeniu z tłem wygląda rewelacyjnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Akwarium z rybami funkcjonuje stosunkowo krótko, więc na razie ciężko mi powiedzieć czy aranżacja zakłóca prace filtra. Póki co parametry wyglądają ok, ale to też zasługa tego, że de facto nie mam dużo ryb Smile.

Często lekko przysłaniam HMFy kamieniami/ korzeniami (patrz. inne tematy z moimi baniakami Big Grin ) i gdy je odsuwam by przeczyścić gąbkę, to ta jest brudna na całej powierzchni, więc zbierać zbiera.

Dziękuje za miłe słowa Smile.Niedługo niestety akwarium będzie wyglądać inaczej bo jestem zmuszony dodać trochę drewna w postaci gałązek jak i większych "kłód" Sad. Zaczęły się gonitwy samców i dominant nie daje spokoju jednemu z kolegów.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Czytam i też czekam na nowe zdjęcia z nowym drzewem.
Zapomniałem wcześniej napisać jaka to fajna aranżacja, i pomimo mnóstwa kamlotów to widać niesowitą głębię i wyrazistość. No i to podniesienie dna w lewym przednim narożniku...naprawdę bardzo fajne.

PS. już wiem co chciałem powiedzieć używając słowa głębia i wyrazistość. Chodziło mi o super efekt trójwymiarowościSmile
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
To czekam na aktualizację tego zbiornika. Nie ukrywam ze sledzę rozwój i zmiany we wszystkich Twoich szkłach gdyż szalenie mi się podobają, działają inspirująco.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości