• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [130L] Borelkowo

#11
Niestety nie. Ciągle nie zabrałem się za poprawe tła, a akwarium ciągle funkcjonuje. 
Może za tydzień znajdę czas w weekend to zrobie to co mam zrobić, a ryby kupie w listopadzie Smile.

Bo gatunki właściwie juz wybrałem.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
I jaka będzie obsada?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Ocellatusy i parka Julidów t. "Kissi".
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Stary Plej juz by te ryby dawno miał Sad Jakbym miał oceniać po sobie to... Daruj tange sobie w tym akwa. Nic na siłę... Moze jakieś Cryptoheros? Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Tło mnie wkurzyło bo z jednej strony wyszło bosko i naprawdę mógłbym patrzeć na tej zbiornik godzinami. Zwłaszcza jak myślę o rybach (Julidy) pomiędzy "skałkami".

Z drugiej jednak strony tło musi iśc do poprawki, a to mnie zdemotywowało bardzo i nie mogę się do tego zebrać... Ryby mógłbym mieć dawno, ale nie chce ich stresować potem wyciąganiem z akwariuma...

No i chciałem poczekać. Ciekawy byłem czy glony zaczną rosnąć bezpośrednio na piance (na miejscach gdzie CX odpadł) i czy bardzo będzie to widoczne. Gdyby nie było- nic już bym nie poprawiał... Ale kurde glony mi nie chca rosnąć... Nitki mi wychodziły i to porządne, a zielenic czy okrzemków brak ;/.

Zobaczymy Smile. Albo się zbiorę by to poprawić i potem wpuszczę ryby. Albo wpuszczę ryby i będe liczył, że natura zrobi swoje.

CA kolejnego nie chce Tongue Już bym wolał to przerobić na jakaś małą Wenezuele czy cuś Tongue
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Update:

Zbiornik właśnie się wyklarował (ten piach...) po grzebaniu. Po poście Soltara stwierdziłem, że faktycznie coś jest na rzeczy i miałem okres przemyśleń czy faktycznie chce mieć ten zbiornik.

Miałem wybór- spuścić wodę i przenieść baniak do mieszkania gdzie planuje hodowle i wykorzystać go jak każde inne szkło... Albo spuścić wodę, poprawić tło, poczekać i zalać.

Oczywiście zrobiłem to drugie. Big Grin Tło poprawiłem jak mogłem, pobawiłem się oświetleniem (zmieniłem jedno GU10 na mocniejsze i testowałem je pod różnymi kątami) i zalałem baniak ponownie.

Póki co wygląda to ok. Najważniejsze jest to, że nie widzę pianki bez CXa przy dnie- to najbardziej irytowało. Bo te u góry to podczas zwykłej podmianki szło by poprawić...

W związku z tym niedługo pokaże zasiedlony zbiornik, ale mam nadzieje, że w końcu złapią mnie te glony, na których mi zależy Zacieszacz

Zdjęć nie pokazuje- pokażę jak będą ryby Smile.

Dzięki za motywacje. Bez tego komenta nie poszedłbym dalej tylko czekał i czekał.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Strasznie wpływowy się robię ostatnio Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18


No i tak własnie wygląda moja Tanganika...  Znaczy Ameryka Południowa Smile

Na chwile obecną pływają tylko P. wingei (w tym 3sztuki Gold <3 )


Załączone pliki Miniatury
           
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Bardzo fajnie się zrobiło w tym baniaczku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
A gdzie się podziały naskalniki i muszlowce?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości