• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ochotka i rurecznik.

#31
Czytałem całość, też strat nie miałem z tego powodu, ale kiedy poczytasz to wszystko w sieci..... to dochodzisz do wniosku że w końcu i ty możesz być tym statystycznym pechowcem, czy warto...raczej nie.

Na razie skarmiam czy mam bo już wywaliłem trochę mrożonek złej jakości, generalnie to każda była rozpadającym się miksem w mniejszym lub większym stopniu i pewnie wielokrotnie mrożonych, więc poleciło do kosza z 7 blistrów (700gr), ostatnio czarna larwa, wyglądała jakby ją ktoś pogryzł i wypluł ale już wiem że z tej firmy nic nie wezmę.
Ostatnio kupiłem bardzo drobną ochotkę i kupki są mysie i czarne lub łamiące się słomki/patyczki, wydaje mi się że trafiłem na dobry towar tym razem, poprzednia (mam jeszcze dwa blistry) wychodziła im z tyłka jak tasiemce, tyle że przezroczysto - brązowe więc pewnie ta się nie trawi do końca jak należy i chyba tej się pozbędę w sposób jak ostatnie 7 blistrów.
(03-01-2012, 01:53 AM)Ruki napisał(a): Weider, w akwarystyce stosuje się ochotki z grupy plumosus. Ja mam na nie określenie junk food, bo jest to grupa gatunków ochotek o najmniejszych wymaganiach tlenowych i najmniejszych wymaganiach co do czystości wody.
Te najbardziej wartościowe(czyli najczystsze) są trudno dostępne z racji mniejszej liczebności oraz mniejszej liczby stanowisk gdzie można je zdobyć.

To widziałem taką ładniutką u kogoś w oczku wodnym, czystym oczku, kilka sztuk było więc o zbieraniu niema mowy, dałem sobie spokój bo to otwarty zbiornik i nie potrzeba mi walki z pasożytami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(19-10-2011, 12:22 PM)mpaw napisał(a): W tym roku rozpocząłem hodowlę rozwielitek w 1000l zbiorniku, na razie testuje różne warianty jej karmienia,...
Czy masz jakies spostrzezenia co do karmienia rozwielitki? Dokarmiales ja czyms czy moze wystarczyly glony od naslonecznienia?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
(20-10-2013, 07:51 AM)Iku napisał(a):
(19-10-2011, 12:22 PM)mpaw napisał(a): W tym roku rozpocząłem hodowlę rozwielitek w 1000l zbiorniku, na razie testuje różne warianty jej karmienia,...
Czy masz jakies spostrzezenia co do karmienia rozwielitki? Dokarmiales ja czyms czy moze wystarczyly glony od naslonecznienia?
Wywarem z końskiego nawozu Haha i drożdzami.
pozdrawiam
Paweł
Aktualnie - Apistogramma: kullanderii, sp alto tapiche, sp. miua, velifera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Smile 
(20-10-2013, 20:53 PM)mpaw napisał(a): Wywarem z końskiego nawozu Haha i drożdzami.
Jakies specjalne proporcjeHuh
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Ochotka żywa z woreczka


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Witam !

Intrygujący temat. Czytałem i słyszałem już wiele dyskusji na temat " ochotka za i przeciw" ale jedno pytanie zaświtało mi po przeczytaniu całego wątku - Jak bardzo cennym składnikiem diety jest ochotka ? Tzn. jakie są jej plusy? Czy jest nie zastąpiona? Wiem, że ryby ją chętnie jedzą i też szybko rosną dzięki ochotce ale czy nie można jej czymś zastąpić ? Chyba Ruki pisał o krewetkach. Czy krewetki koktailowe mogą zastąpić kaloryczne i smaczne mięsko jakim jest ochotka ? Czy inne pokarmy mogą ją zastąpić ? 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Dafnia, tak na prawdę tylko w przypadku niewielkiej grupy ryb hodowanych w akwariach ochotka jest cennym składnikiem diety. w przypadku większości jest normalnym albo nawet zbędnym(szkodliwym) składnikiem diety.
Równie kaloryczne, ale bezpieczniejsze, są: artemia, krewetki(lasonogi, mysis, koktajlowe, karłowate, bałtyckie), oczlik, doniczkowiec, grindal. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(28-01-2014, 20:57 PM)Ruki napisał(a): Dafnia, tak na prawdę tylko w przypadku niewielkiej grupy ryb hodowanych w akwariach ochotka jest cennym składnikiem diety...

Chciał bym wiedzieć jakiej grupy i dlaczego tylko takiej
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
(28-01-2014, 21:08 PM)filas napisał(a):
(28-01-2014, 20:57 PM)Ruki napisał(a): Dafnia, tak na prawdę tylko w przypadku niewielkiej grupy ryb hodowanych w akwariach ochotka jest cennym składnikiem diety...

Chciał bym wiedzieć jakiej grupy i dlaczego tylko takiej
Tych, które w naturze się wyspecjalizowały w zjadaniu dennych organizmów bentosowych- np. sumowate jak kirysy. Wink Mają ewolucyjnie przystosowany pysk oraz układ pokarmowy, przez co nie ryzykujesz przebicia jam ciała przez wyrostki chitynowe czy zaparć(albo nawet zatorów) u ryb ze zbyt delikatnym(czy o zbyt małym świetle) jelitem. Wink

Swoją drogą, ochotka z zanieczyszczonych wód jest cenniejsza. Smile Jakby się tylko udało te wszystkie metale ciężkie i szlachetne z niej odzyskać do przemysłu. Big GrinBig Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
A jak wypadają w tym ziemki ?
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości