• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ochotka i rurecznik.

Filas, stosuje się po prostu sita segregujące- już na etapie przesiewania/przepłukiwania osadów. Ale i tak im daleko do fikuśnych siatek planktonowych. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To może ja coś w tym temacie dodam.Jak kiedyś dawno dawno temu zajmowałem się wędkarstwem wyczynowym, to ochotkę tzw. przynętową, czyli dużą pozyskiwało się za pomocą sit i przewalania dna i przepłukiwania osadów pod powierzchnią wody.Ochotkę zanętową czyli tą małą, która jest używana najczęściej w akwarystyce zdobywaliśmy inaczej. Otóż był taki "strumyk" zalesiony, zakrzaczony powiedzmy dziki. Płynął przez wioskę, w której była mleczarnia. I kiedy mleczarnia coś tam zrzucała, domyślam się jakieś odpady które powodowały przyduchę. Wtedy rozstawialiśmy takie siatki w kształcie woka w poprzek tego "strumyka". Uwierzcie mi, że w przeciągu godziny byliśmy w stanie nałapać średnio ok. 10kg. Takie ilości były niezbędne, żeby liczyć się na zawodach ogólnopolskich i zagranicznych... i tu odrobina prywaty... byłem członkiem Narodowej Kadry Polski Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości