• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [1080L] Moja mała natura BlackWater

#31
dzięki - i jeszcze jedno diody są w grupach czy na całej długości?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Akwarium ma świetny,mroczny klimat ja osobiście bardzo lubię takie. Te mchy na korzeniach i to że akwarium nie posiada pokrywy również duży plus jak dla mnie. Powiedz tylko (jeśli było to sorki) jak długo już funkcjonuje zbiornik,bo widzę w opisie że jedyną filtracją jest ta oparta o FBF i zastanawiam się czy to wystarczy,tzn na jakim poziomie masz NO3?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Pozdrawiam  fana Żaglowców Smile   Akwarium  rewelacyjne,  niesamowite wrażenie robi.  Strasznie zazdroszczę  wielkości szkła.
Ja mogę sobie pozwolić maksymalnie na 150 cm długości a i tak to już strasznie dużo miejsca zajmuje w pokoju Smile 
Życzę sobie żeby choć w połowie moje 450 l  robiło takie wrażenie( prace jak zawsze się opóźniają )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(03-06-2015, 02:38 AM)Andrzej701 napisał(a): dzięki - i jeszcze jedno diody są w grupach czy na całej długości?

są po całej długości ale podzielone na 4 grupy że mogę zapalać sekcjami , jedna grupa składa się z 32 diód

(03-06-2015, 09:34 AM)Mario 81 napisał(a): Akwarium ma świetny,mroczny klimat ja osobiście bardzo lubię takie. Te mchy na korzeniach i to że akwarium nie posiada pokrywy również duży plus jak dla mnie. Powiedz tylko (jeśli było to sorki) jak długo już funkcjonuje zbiornik,bo widzę w opisie że jedyną filtracją jest ta oparta o FBF i zastanawiam się czy to wystarczy,tzn na jakim poziomie masz NO3?

Akwarium funkcjonuje od 12 kwietnia Wink FBF to nie pierwszy raz stosowana filtracja i do tego moja ulubiona ze względu na jakość filtrowania jak i na to że jest bez obsługowa Smile NO3-0 Smile poprzedni baniak oparty o ten sam typ filtracji tylko trochę inaczej wykonany funkcjonował 2 lata również bez podmian itd z takim samym wynikiem NO3-0 . (0,5 kg piasku wystarczy do obsłużenia średnio zarybionego co by to nie miało znaczyć 375 L akwarium) U mnie w sumie mam 4 kg piasku w FBF , praktykuje jeszcze jeden patent i coś na pewno działa ale w jakim stopniu nie wiem bo mam 2 korpusy zrobione w ten sposób że na dno dałem odrobinę piasku by wyrównać dno korpusu i na to 3 krążki z gąbki którą przycinałem do mechaników co w sumie wypełniło korpus do połowy wysokości , boki gąbek są obsypane piaskiem by nie dochodziło powietrze woda jedynie wymienia się na górze gąbek ale na pewno nie wprowadza tlenu do wnętrza .

Tak to wygląda :
   
   
   

(03-06-2015, 09:54 AM)Draughtell napisał(a): Pozdrawiam  fana Żaglowców Smile   Akwarium  rewelacyjne,  niesamowite wrażenie robi.  Strasznie zazdroszczę  wielkości szkła.
Ja mogę sobie pozwolić maksymalnie na 150 cm długości a i tak to już strasznie dużo miejsca zajmuje w pokoju Smile 
Życzę sobie żeby choć w połowie moje 450 l  robiło takie wrażenie( prace jak zawsze się opóźniają )

Dzięki i również pozdrawiam żaglowce to moje ukochane ryby he he dla mnie ich zachowanie to jak się poruszają i majestatycznie wyglądają spycha resztę ryb na boczny tor Tongue oczywiście każdy ma swój wybór i swoich ulubieńców Smile
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(03-06-2015, 12:06 PM)TomaszAkwarystyka napisał(a): Akwarium funkcjonuje od 12 kwietnia Wink FBF to nie pierwszy raz stosowana filtracja i do tego moja ulubiona ze względu na jakość filtrowania jak i na to że jest bez obsługowa Smile NO3-0 Smile poprzedni baniak oparty o ten sam typ filtracji tylko trochę inaczej wykonany funkcjonował 2 lata również bez podmian itd z takim samym wynikiem NO3-0 . (0,5 kg piasku wystarczy do obsłużenia średnio zarybionego co by to nie miało znaczyć 375 L akwarium)




Dobrze zrozumiałem,że w ogóle nie robisz podmian przy tej filtracji?
Zaciekawiło mnie też,jak twierdzisz że 0,5 kg piasku obsłuży 375l. W poprzednim akwa właśnie tej wielkości miałem zbudowany narurowiec z FBF-em (dwa korpusy przed pompą z wkładem sznurkowym 100mikronów a za pompą podział na dwie odnogi,na jednej tzw bypas a na drugiej właśnie FBF w korpusie 20cali-1,5kg piasku). Ale chyba miałem coś nie tak bo NO3 było na poziomie 5-15 a podmiany robiłem co tydzień.
Może miałem ustawiony za duży przepływ,jak uważasz? Choć z drugiej strony gdy ustawiałem mniejszy to piasek się nie unosił w bądź co bądź wąskim 20 calowym korpusie.
Sorki,że tak dociekam ale strasznie mnie intryguje to nie robienie podmian. Wkrótce będę stawiał zbiornik dla ryb wymagających skrajnie odmiennej wody niż moja kranówa a nie mam możliwości przygotowywania ok 120l tygodniowo do podmian więc było by to dla mnie idealne rozwiązanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Dobrze zrozumiałeś nie robię podmian jedynie dolewam to co odparuje Smile hmmmm wiem z własnego doświadczenia że zalegająca warstwa piasku w fbf napewno robi deni , u mnie w fbf piasek nie jest wzruszany od samego dna korpusu mam tam zalegającą warstwę piasku grubości około 4 cm w poprzednim baniaku tak samo to wyglądało i parametry również takie same . Myślę że wszystko sprowadza się do tego że miałeś jeden korpus a ja twierdze że ta sama ilość piasku lepiej robi robotę podzielona np na 2 korpusy i stąd takie zjawisko że albo wzruszałeś całe złoże i było w pełni dotlenione i robiło tylko nitryfikację albo ustawiałeś przepływ jak mówisz że piasek się w ogóle nie ruszał ale stracił być nitryfikację.... mam kilka artykułów potwierdzających podwójne zjawisko które zachodzi w tego typu filtrach no i oparte o własne doświadczenie Smile
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Możesz mieć rację. To były moje pierwsze doświadczenia z filtracją tego tupu,a wiedzę czerpałem głównie z forum malawi. Może zrobię jeszcze jedno podejście,tylko że w akwa będzie jeszcze zamontowana hydroponika a FBF będzie zabierał NO3 potrzebne roślinom, więc może to będzie przerost formy nad treścią? 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Jeśli w FBF nie będzie wzruszane całe złoże to raczej tak będzie i on szybciej z neutralizuje potrzebne roślinom NO3 , ja bym oparł biologię na FBF czyli nitryfikację i wzruszał złoże maksymalnie aby do osiągnięcia rozkładu w warunkach tlenowych a jak chcesz hydro to zostawił bym zadanie pochłaniania NO3 roślinom jeśli tak decydujesz że ma być hydro bo jak nie to full opcja filtracji narurowej jeśli masz do niej przekonanie bo ja bym tak zrobił Tongue odpalony i w pełni dojrzały FBF jest nie do zatrzymania i tam bakterie zasiedlają całe złoże i tak zostaje w przypadku ceramiki zjawisko tylko na początku odbywa się na całej jej powierzchni czyli wewnątrz porów i na zewnątrz a później jej sprawność spada bo pory wewnętrzne ulegają zatkaniu co doprowadza tylko do przeżycia koloni która jest na zewnątrz i zdoła się dotlenić Wink przy FBF nie ma mowy o spadku wydajności bo jest to złoże samo czyszczące nie brak go wymieniać itd zalet jest wiele , u kolegi FBF bez dotykania pracuję już 2 lata Wink
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Pewnie gdybym już nie zainwestował tyle czasu i pieniędzy w hydro to zrobił bym jak piszesz,a tak zostanę przy nim. Z drugiej strony znam przypadki zbiorników z płaszczkami( straszne brudasy) gdzie filtracja oparta jest wyłącznie o hydro i parametry są bez zarzutów. No i po przerwie w dostawie prądu hydro dalej będzie pełniło swoją funkcję  a kubłach czy FBF bakterie padną...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
kawał dobrej roboty zbiornik naprawdę robi duże wrażenie.
co do filtracji deni nic nie piszesz o parametrach wody (PH), u mnie jak wiesz też zastosowałem podobne rozwiązanie, filtr pracuje od 07 marca i brak wyników jeśli chodzi o NO3 ale ale mam PH=5 (przed podmianą 4,5) i to jest prawdopodobnie przyczyna, że jeszcze deni nie zaskoczyło - jestem dobrej myśli i czekam cierpliwie kiedy to nastąpi. Powiedz jeszcze - te gąbki w filtrze deni w jaki sposób mają pomóc – ktoś już testował takie rozwiązanie czy to Twój autorski pomysł?  ja zostawiłem na dnie 1cm wolnej przestrzeni - takie mini plenum ...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości