• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [1080L] Moja mała natura BlackWater

#21
Super klimat poprzez to oświetlenie od tyłu. Widać głębię tego gąszczu i klimat zachodzącego słońca...rewelacja.
Mi by tylko przeszkadzały te kikuty wystające ponad lustro wody, jakby to zakryć jakąś obudowa wyglądałoby lepiej.
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
WOW O maj gat...klimat cudo, zbieram szczękę z podłogi ;-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Rozumiem jak do tej pory kiryski przeprowadziły już któreś tam z kolei tarło tak samo jak bystrzyki bodajże to ich 3 raz więc są raczej zadowolone Smile "kikuty" wystające nad wodę muszą być na nich też coś żyję i wygląda bardzo naturalnie , nie lubię krytych baniaków Tongue

To najaktualniejsze zdjęcia zrobione przed paroma chwilami i pokaże co żyję na tych wystających "kikutach" he he
   
   
   
   
   
   
   
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
szybkie pytanko. jak zostalo wykonane tlo zewnetrzne??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Za akwarium zostawiłem wnękę 10 cm , ze styropianu o grubości 5cm zrobiłem bazę powypalałem na nim palnikiem różne żłobienia itd i pomalowałem na czarno między styropian a szybę wsypałem warstwę liści bukowych co dało głębie bo takie same liście sypie do baniaka i wszystko się zgrywa , później powkładałem gałęzie ze śliwki mirabelki he he i to wszystko , dało efekt taki jaki chciałem uzyskać proste ładne i w pełni spełnia swoje zadanie . Tło ma boki zrobione z drewna i zamknięte jest również deską drewnianą do której zamontowane jest oświetlenie Wink
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
no to super sie sprawdzilo 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(02-06-2015, 23:58 PM)TomaszAkwarystyka napisał(a): Rozumiem jak do tej pory kiryski przeprowadziły już któreś tam z kolei tarło tak samo jak bystrzyki bodajże to ich 3 raz więc są raczej zadowolone Smile "kikuty" wystające nad wodę muszą być na nich też coś żyję i wygląda bardzo naturalnie , nie lubię krytych baniaków Tongue

To najaktualniejsze zdjęcia zrobione przed paroma chwilami i pokaże co żyję na tych wystających "kikutach" he he

No pięknie, właśnie miałem sugerować Ci coś w rodzaju paludarium.
Tło rewelacyjne, ja swego czasu też testowałem oświetlenie akwarium od tylnej szyby i wyglądało to rewelacyjnie, tworzył się mroczny klimacik ale założyłem hydroponikę i teraz świeci z przodu i dość wysoko od góry.
Gratulacje jeszcze raz
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
No mchy rosną widzę nowe pędy no i nawet zakwitł jeden Wink poczekamy jak dobrze obrosną wystające części korzeni , tutaj u mnie nad wodą to nie koniec bo mam plan ale zdradzę jak zrobię Big Grin
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
super szkło- pogratulować. Mam pytanie - czy te wystające ponad tafle wody korzenie pokrywają sie pleśnią? czy czuć zapachy z wody? jakie masz oświetlenie zamontowane nad tym świetnym tłem / super pomysł- chyba go zmałpuję............chociaż u mnie nie będzie takiego efektu- mam tylko 375l/.
pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Na początku coś było jakieś delikatne naloty pleśni ale teraz nie ma nic bo korzenie są już całe mokre same z siebie opiły się wody ale i od zraszania mchów , zapach jest delikatny ale takim leśnym runem no lasem po prostu jakby he he nie ma nie przyjemnych zapachów ani nic z tych rzeczy też zastanawiałem się na początku czy nie będzie z tym problemów i jest wszystko w jak najlepszym porządku , oświetlenie jest zbudowane z diód cree o łącznej mocy 50 watt i temperaturze barwowej 6500K sterowane za pomocą sterownika (ściemnianie itd z pilota)
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości