• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Lepidiolamprologus kendalli Nkambae

#11
Świetne są, takie trochę szczupaki. Samiec już chyba całkiem pokaźny?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Samiec ma jakieś 13 cm
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
super ryby, chętnie zobaczył bym filmik nakręcony z nimi, możesz coś takiego zrobić
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Niestety przy takim oświetleniu jakie mam w akwarium - filmy robione moim starym aparatem nie nadają się do pokazywania Wink
Może jednak wkrótce coś wymyślę.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Nie wiem czy moje sa z tej samej lokalizacji ale rozumiem ze moge tu pokazac fotki moich kendalli:
   
   
   
   

I zdjecia maluszkow:
   
   
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Możesz, zwłaszcza, że są boskie! Te barwy maskujące i szczupakowaty kształt ciała to jest to.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Piękne są, choć to zupełnie inne ryby niż moje. Mam na myśli przede wszystkim te żółte znaczenia na płetwach i oczach, a także brak błękitnych plamek. Świetne fotki. 
Możesz napisać skąd są te ryby i napisać coś więcej o zbiorniku i obsadzie?
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Bardzo chętnie! Ryby kupiłem w Sztokholmie w sklepie który się likwidował, nie wiem skąd pochodzą ale nie są z odłowu. Sklep ma się otworzyć ponownie w innej lokalizacji więc spytam w przyszłości, może będą wiedzieli coś więcej. 

Mam je od miesiąca i myślę że zaczynają dochodzic do siebie. Pływały w akwarium ze zdechłymi rybami, woda mętna i wyglądły na przestraszone. Widac jeszcze że nie sa tak krągłe jak Twoje. Miałem szczęście, były tylko 2szt i trafiła mi się para, a do tego na tyle zgodna że odbyła tarło i wczoraj zaskoczyła mnie wyprowadzonymi maluchami. Tylko sporadycznie widywałem je razem ale mam takie kryjówki w akwarium że trudno byłoby dostrzec tarło. 

Ryby są dość skryte, mają ok 10cm długości. Pływają same w akwarium o wymiarach 120x41x38cm. Powoli podnoszę KH przy każdej podmianie bo wodę w kranie mam miękką. Teraz KH w akwarium wynosi ok. 10 a pH>8. Podmiana wody raz na 2 tyg 50%. Z suchego pokarmu pobieraj tylko granulki NLS. Oprócz tego karmie mrożonkami ocean nutrition.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
   
   
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Thumbs Up 
Piękne, wyglądają jakby ciągle były na "agresorze" ;p
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości