• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Geophagus altifrons??

#1
Prośba o identyfikację ziemiojada ze zdjęć.
Sprzedający nie wie jaki to gatunek. Ryby mają od 10cm wzwyż.

Moje typy to:
- G. altifrons
- G. abalios
- G. surinamensis

Co o tym myślicie?

[Obrazek: 2533028_20150310_220824.jpg]


[Obrazek: 2533029_20150407_194959.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie jestem pewien ale obstawiałbym na abaliosa
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ja bardziej skłaniam sie ku altifronsowi, nie widziałem na żywo ryb. W sumie sugeruję się wielkością kropki Wink
Dziś je obejrzę na żywo Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ja też stawiam na abaliosa, choć przydałoby się dowiedzieć skąd pochodzi. Ale tylko w przypadku ryby z pierwszego zdjęcia, na drugim to Red Head Tapajós (albo Araguaia).
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
No niestety sprzedający nic nie wie, poza tym że pochodzą z tego samego źródła. Twierdzi że to jeden gatunek, różnią się tylko wielkością, ale mi od początku coś nie pasuje. Zobaczę na żywo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ryba na 2 fotce to tak jak pisał PiotrK na pewno Red Head Tapajos. Na zdjęciu 1 to może być abalios albo altifrons. Prawdziwy surinamensis powinien mieć chyba kropkowany wzór na płetwie ogonowej.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Co do RHT na 2 fotce nie byłbym taki pewien... u tego gatunku od plamy odchodzą 2 linie ułożone w kształt "^". Ryba na zdjęciu ma jedną plamę.

Dla porównania fotka z googla:

[Obrazek: Geophagus_tapajos_060909_5.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Do G.altifronsa jest podobny G. neambi. Warto wziąć to pod uwagę.
2. To raczej RHT
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Wziąłem te ryby Smile na pewno są to 2 gatunki. Jednym z nich wydaje się być RHT, ale osobniki wielkości 10+ nie mają czerwonej głowy-  dziwne. Drugi gatunek to wg. mnie g. altifrons, ale mogę się mylić. Wziąłem też oprócz nich parę G.steindachneri Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Super, gratulacje. To czekamy na prezentację ryb w ich akwarium
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości