• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca daemon - tarło

#21
Filmik wyszedł ciekawie.
A tak z ciekawości zapytam - co to za roślinka na powierzchni wody w akwarium? Wink
Rolleyes Central America Buzki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Witam, to są właśnie korzenie monstery o której rozpisywałem się w moim artykule...( taka uprawa hydroponiczna low tech..Smile )
Dzisiaj rano, ciągle sytuacja wygląda jak na tym filmiku...

Dodam tylko , że S.acuticeps coś kombinują  tak samo jak  S.jurupari "rio tocantins" .... zobaczymy..

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Myślę, że te ryby mogą cię jeszcze zaskoczyć Wink Wyglądają przy tym po prostu nieziemsko....
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Witam , brakuje mi ostatnio czasu ..ale. Z tarła S.daemon nic nie wyszło, były larwy nie było młodych.. W tym samym czasie S.jurupari miały swoje młode, przedzielilem je plexą i przez dwa tygodnie oglądałem piękny obrazek  gdy para wspólnie wyprowadzała mlode.. młode rosły jak na drożdzach ale nie dokarmiałem ich - znajdywały gdzieś jakieś żyjątka i tak się wychowywały. Problemem była tylko mala ilośc miejsca które im dałem. Nie dałem rady włozyć plexy inaczej więc musiały zadowolić się 25cm kawałkiem akwarium. Równoczenie mogłem obserwować zachowanie rozrodcze S.daemon..Smile Nie mialy swoich mlodych więc zaczeły opiekować się młodymi S.jurupari... Widok olsniewający i zadziwiający gdy obserwowałem jak mlode za wszelką cenę chcialy wpłynąć i ( i robiły to) do pyska S.daemon  a te wypluwały je całe i zdrowe..Wink Mam kilka fajnych fotek S.daemon " z młodmi"  Smile

Ale najważniejsze jest to co zmienilo sie w mojej głowie... Po tym jak obserwowałem młode S.jurupari żerujące na korzeniach, lisciach i całym tym syfku który mam w akwarium i ponadto , rosły jak na drożdzach . Coś we mnie pękło i zmieniam trochę moje podejscie do akwarystyki...
Nie po to mam duże akwaria aby pozniej kombinować z plexą aby oddzielić mlode itp... Chce aby para wychowująca młode miala całe 600L dla siebie i chcę aby mlode dorosły przy rodzicach - podobnie jak w naturze.. Dlatego zostawiam 625 L tylko dla pary S.daemon , następnie stawiam 700 L (175x65x60) tylko dla S.acuticeps i zostawiam 500L dla młodych S.lilith. Te ryby które już rozmnozyłem , oddam i zajme się tymi , które czekaja na "odkrycie" 
dodatkowo planuję regał na dotychczasowe 300L i jeszcze jedno podobne. 

Wiem z doświadczenia że czasami , demony stają sie niesmiałe gdy sa w akwarium same, dlatego myślę ,że dojdą tam ryby rozpraszające, ale tylko takie które przebywaja w górnej warstwie wody i nie zagrożą ikrze satanoperek ( więc na pewno nie będą to inne ziemiojady..) Myslę o dzikich dyskach .. zobaczymy ( ciężko zdecydować się na wydanie 1200 zł na ryby rozpraszające...Smile )

Pozdrawiam i postaram się wrzucić zdjęcia S.jurupari z młodymi..poezja,
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Galimedes, na WACu gadaliśmy i o Satankach. Smile Age Dorenstouter opowiadał nam o swoim znajomym(pewnie też Holendrze), który rozmnożył daemonki. Wink

Kobuz, przypomnij mi wymiary tego baniaka- to było 4m x 2m x 1m?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
A jakieś zdjęcia pokazali?
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(20-03-2017, 20:11 PM)filas napisał(a): A jakieś zdjęcia pokazali?

Nie Filip to  była normalna rozmowa bez pokazywania zdjęć.

Ruki wymiary takie jak napisałeś.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Nieeee, to było w trakcie integracji. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
No właśnie ciekaw byłem tego akwarium - jak to się prezentowało? Szkoda.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Age jest na FB, zawsze możecie się zapytać. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości