• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca daemon - tarło

#11
Gratuluję Oklasky - nie orientuję się bardzo w klimatach SA ale to sukces na miarę rozmnożenia Triglachromisów z Tanganiki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Witam, i jeszcze coś o długim trzymaniu jednego gatunku.. S.mapiritensis trzymalem przez 8 lat. Od lutego 2007 do 2015 r. Ostatnio oddałem Arsikowi moje 10 szt. mlodych , stwierdziłem że czas na inne wyzwania a rodzajów/gatunków satanoperca jest jeszcze sporo...
I zaraz później tarło S.acuticeps, potem następne, poźniej dorwałem młode S.lilith a teraz jeszcze tarło S.daemon.... ten rok już jest niepojęty, a jeszacze kilka miesięcy przed nami..SmileWink
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Nie ma co, idziesz za ciosemOklasky Gratuluję kolejnego sukcesu!!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
No Marcinie, gratuluję, jednak cierpliwość się opłaca Smile Masz do nich rękę, mam nadzieję, że z młodymi Ci się uda, bo jak czytałem artykuły Lee Newman'a to pisał, że młode są bardzo wrażliwe. Jednak z Twoją cierpliwością i podejściem, to pewnie kwestia czasu, jak młode hodowlane demonki rozpłyną się po naszym kraju Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Witam, cóż, jednak tarło nie do końca się udało. Para ciągle broni swojego małego terytorium, ale juz dzisiaj powinno być widac młode... Wczoraj po przyjsciu z pracy zauważyłem ,że dół z kamieniami jest wyczyszczony a ryby bronią małego dołka przy tylej szybie akwarium. Równiez wczoraj samica S.jurupari "amazonas red" wypuszczała młode i w akwarium zapanował istny kocioł.. Wszystkie ryby przekopywały każdy kawałek dna i S.daemon nie zdołały odgonić ich wszystkich od swojego dołka. Dzisiaj rano ciągle jednak były przy nim więc postanowiłem odessać jego zawartość. Jak tylko włożyłem wąż do akwa i zbliżyłem sie do dolka, samica i samiec zaciekle go atakowały. Odessałem jednak zawartośc ale nic nie znalazłem. Nie było ani larw ani młodych...  Wiem natomiast jedno, moj plan jednak nie wypalił... Za dużo ryb , za małe akwarium...

Moim marzeniem było  posiadamie dużego akwarium w którym będę mógł obserwować naturalne zachowania ryb , łącznie z wychowem młodych. Żadna to frajda, oddesać młode i wychowywać je osobno. A teraz mam dwa akwaria po ponad 500 L i w żadnym nie mogę tego zaobserwować bo zapełniłem je rybami... Koniec z tym!.
 W innym wątku napiszę jakie ryby mam do oddania - żadnych kosztów prócz tego , że trzeba je odebrać osobiście ( Sloma - jak dasz znać czy chcesz jakieś - będziesz mial pierszeństwo...)

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie ale sukces jednak nie jest pełen. Były larwy ale nie ma młodych - następne wyzwanie przede mną.. ( dobre jest to , że jak raz złozyły ikrę, zrobią to ponownie .. tylko teraz będę lepiej przygotowany..)


Pozdrawiam ! 
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Się człowiek uczy cały czas Smile Szkoda że musisz oddać część ryb ale są rzeczy ważne i ważniejsze.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Coż za smutna wiadomość. Szkoda wielka bo już było tak blisko.
Fajnie było poobserwować choć przez chwilę Twoje ryby podczas pilnowania, dzięki za tę możliwość.

Mam małą teorię co do tych kamyków, które poukładały one w kraterze. Być może są tak nauczone (instynkt) że w środowisku o znacznym nurcie jak pokazał na filmie PiotrK jest łatwiej utrzymać larwy w piasku przysypanym dodatkowo kamykami?

Dzięki za pierwszeństwo w wyborze ryb, super z Twojej strony. Najchętniej i najlepiej jak mógłbym wziąć wszystkie których chcesz się pozbyć z tego akwa ale muszę pomyśleć nad miejscem u mnie. Nie chcę ich pchać do mojego 375L gdzie mam pełną obsadę. Daj mi kilka dni please. Myślę żeby zrobić taką małą przechowalnię u siebie i być może jak kiedyś będziesz miał warunki to będziesz mógł zabrać kilka z powrotem...PomyślimySmile
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Witam, ponizej link do filmiku który zrobiłem dzisiaj... Nie wiem czy wytarły sie ponownie ale ich stopien aresji wzrósł niesamowicie.... 




Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
O maj gat siedzę w robocie i oglądam raz za razem, już spóźniłem się przez to na spotkanie...
Coś się zmieniło do wczoraj?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(21-05-2015, 23:08 PM)galimedes napisał(a): Witam, ponizej link do filmiku który zrobiłem dzisiaj... Nie wiem czy wytarły sie ponownie ale ich stopien aresji wzrósł niesamowicie.... 



Pozdrawiam!
A może jednak coś tam się uchowało...
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości