• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jezioro Managua - jakie inne ryby poza pielęgnicami?

#17
Astyanax mexicanus jest podobny do tego co widzimy na fotkach lukhila, i do tego, co widać na filmie o jeziorze. Ale tak jak filas mówisz: wszystkie do siebie śledziki podobne Big Grin

Natomiast tak jak wspominałem - wiem, że w niektórych biotopach wsytępuje z pielęgnicą zebrą, a w innych miejscach poławia się ją wraz z narybkiem pielęgnic miodowych i narybkiem pielęgnic managuańskich. Ale z tego co się orientuje to rybka ta wsytępuje w kilku wariantach.

Cytat:spotkałem się np. z Astyanax fasciatus, który mnie zainteresował również ale czasami opisują go jako Astyanax fasciatus mexicanus, Astyanax mexicanus fasciatus, do tego dochodzi jeszcze Astyanax fasciatus jordani czyli znany jako ślepiec jaskiniowy

No to już nie wiem, bo Astyanax mexicanus występuje też jako ślepczyk jaskiniowy Smile - jedna z jego form http://pl.wikipedia.org/wiki/Lustrze%C5%...a%C5%84ski

Najśmieszniejsze, że pod nazwą Astyanax mexicanus i Astyanax fasciatus w necie wsytępują często te same zdjęcia Big Grin

Cytat:spotkałeś się z jakimiś z Astyanax'ów w sprzedaży? oczywiście wykluczam ślepca


Poza ślepcem absolutnie nie Smile

Cytat:Doskonałym zastępstwem dla tych ryb są zwinniki ogonopręgie (Hemigrammus caudovitatus

Fajna propozycja.


Ciekawe zdjęcie na koniec:

[Obrazek: 68dadbbe74f49887.jpg]
http://www.flickr.com/photos/dad_and_clint/2688082856/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Jezioro Managua - jakie inne ryby poza pielęgnicami? - przez lukhil - 15-10-2011, 19:07 PM
RE: Jezioro Managua - jakie inne ryby poza pielęgnicami? - przez lukhil - 16-10-2011, 08:27 AM
RE: Jezioro Managua - jakie inne ryby poza pielęgnicami? - przez lukhil - 16-10-2011, 19:39 PM
RE: Jezioro Managua - jakie inne ryby poza pielęgnicami? - przez lukhil - 17-10-2011, 12:38 PM
RE: Jezioro Managua - jakie inne ryby poza pielęgnicami? - przez lukhil - 20-10-2011, 16:58 PM
RE: Jezioro Managua - jakie inne ryby poza pielęgnicami? - przez Dawid - 30-10-2011, 18:50 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości