• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Shrimp-mix by RafaHell

#61
(03-04-2016, 13:29 PM)piotrK napisał(a): ile agar-agar używasz na kilogram karmy?
Objetosciowo ...to okolo 35-50ml na 1 kg .
 Tym razem uzylem jako produkty bazowe :- krewetki,-filet z dorsza i "zielone" malze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
(03-04-2016, 16:35 PM)jjacek napisał(a):
(03-04-2016, 13:29 PM)piotrK napisał(a): ile agar-agar używasz na kilogram karmy?
Objetosciowo ...to okolo 35-50ml na 1 kg .
Dzięki, wypróbuję przy następnym przygotowywaniu jedzonka. Zawsze daję tego za mało.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
Dzisiaj postanowiłem zrobić swój pierwszy Shrimp-mix. Jak się zabierałem to żona myślała ze przygotowuje dla nas jakaś kolacje. Była bardzo zawiedziona.
Skład:
225g - krewetek koktajlowych
100g - groszku
50g  - szpinaku blanszowanego
50g  - krylu atlantyckiego (mrożonka)
50g  - Hikari Cichlid Staple (jest pływający i moje ryby go nie jedzą)
7g    - Spirulina maximma
20 kropli - Witamin JBL Atvitol
Do całości dodany agar w celu połączenia wszystkiego.
   
   
Jutro testuje jak towarzystwo do tego podejdzie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
I jak towarzystwo do tego podeszło? Ja zrobiłem taki shrimp-mix:
  • 400g krewetek koktajlowych
  • 300g mrożonych całych liści szpinaku
  • 1 łyżka stołowa agar-agar rozpuszczonego w ok 200 ml gorącej wody
  • zamiast witamin (nie miałem vibowitu) łyżka pokarmu d-allio plus oraz łyżka oleju roślinnego.
Krewetki i szpinak jednokrotnie zmielone w maszynce do mielenia mięsa na drobnym sitku, wymieszane z olejem i płatkami. Jak żelatyna nieco ostygła (ale nie stwardniała) przelałem do mieszanki, ugniotłem całość na pastę i przełożyłem do woreczków.

Dziś sprawdziłem, generalnie ryby jedzą ale chyba nie są w 100% przekonane. Najchętniej rzuciły się na to Stomatepie i mieczyki oraz molinezje, reszta ryb musi przywyknąć. Najważniejsze dla mnie, że dałem odpowiednią ilość agar-agar, pokarm po rozmrożeniu nie rozpada się w wodzie (poza nielicznymi kawałeczkami szpinaku).

Następnym razem urozmaicę skład mięsny i może dodam jakiś smakujący wszystkim rybom pokarm w roli przyprawy Smile Generalnie pierwszy raz jestem zadowolony ze shrimp-mixa własnej roboty.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
Czerwona papryka słodka i czosnek dla aromatu Smile

Talknięte z tapka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
Powiem tak na początku nawet nie zwróciły na to uwagi Smile Spadło im coś zielonego tylko się barwniaki stroszyły do tego. A teraz to się zajadają. Pokarm wyszedł bardzo zwarty nie rozpada się w wodzie. A wcinają barwniaki, neony, bystrzyki, kirysy, i zbrojniki. Na Discus Bio-Gold z Hikari i Soft line America patrzą teraz bardzo niechętnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
Odkopię trochę temat. 
Dodawał ktoś do mixu astaksanrynę w proszku, np. https://e-krewetki.pl/pokarmy-w-proszku/...p-50g.html
Ile jej dać w przeliczeniu na kg mixu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Ciężko jest znaleźć idealne proporcje. Przy szybkim researchu można znaleźć trochę publikacji w sieci, i przykładowo przy błazenkach idealną koncentracją asta było około 400 ppm(co daje około 400mg/kg mieszanki). Można by też poszukać prac związanych z żywieniem złotych rybek.

Tylko pamiętaj, że to co wrzuciłeś to na pewno nie jest czysta astaksantyna(zbyt tanie Big Grin).  Pewnie jest jej około 20-30%. Czyli spokojnie możesz dać 4-5 gramów tego preparatu.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
A może zamiast tego proszku dodać puszkę Calanus z Tropical (12gram)? Co lepsze?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
Myślę, że jest to bardzo dobry pomysł. Taka asta z naturalnego surowca będzie miała największą przyswajalność + aminokwasy i nienasycone kwasy tłuszczowe podniosą wartość do pokarmu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości