• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Shrimp-mix by RafaHell

#11
Nigdy nie miksuję shrimp mix na jednolitą papkę. Nie dodaję ani białka ani żelatyny. Witaminy dodaję zawsze po rozmrożeniu. Do shrimp mix zawsze dodaję ząbek lub dwa czosnku. Moje ryby uwielbiają goSmile

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(17-10-2011, 09:50 AM)qbsztyk1 napisał(a): Rafa może dopisz jeszcze, jakie ryby tak wcinają ten mix.


ano moje sajki i meeki.

Robert M.

ząbek czosnku na ile krewetek? mielisz surowy mam rozumieć?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Dzięki,
Następnym razem będę mądrzejszy. Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(17-10-2011, 19:25 PM)piotrK napisał(a): Dzięki,
Następnym razem będę mądrzejszy. Smile

To trzeba tylko wypróbować i samemu stworzyć sobie pomysł na shrimp mixSmile

Zamiast groszku można dodać szpinak, brokuły. Krewetki używam "zoologiczne" z całymi pancerzami. Czasami można dodać spirulinę itp.

Marta

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(17-10-2011, 18:19 PM)piotrK napisał(a): Trudno może to uwierzyć, ale to zepsułem - mam stary mikser i robale słabo mi się rozdrobniły :/ Następnym razem pokroję je w kosteczkę i zmiksuję z groszkiem do jednolitej papki - bo w takiej konsystencji jaka mi wyszła rozlatuje się toto po akwa i tyle. Dobrze że nie zmarnowałem całości. Następnym razem powinno wyjść lepiej.

Niemniej jednak ziemiojadom smakuje. Ale im wszystko jedno, to nie wiem, czy to wymierne Big Grin

Mikser niczemu nie winny, za słabo związałeś.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Co masz na myśli?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(17-10-2011, 21:41 PM)piotrK napisał(a): Co masz na myśli?

Piotrze,
Z opisu wynika, że za mało dodałeś substancji wiążącej (lub za słabe było jej stężenie). S-M zawsze się nieco rozwala w kontakcie z wodą, ale nie na części pierwsze.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Witam!
Goraco polecam ten wlasnie pokarm, karmilem tym "wieki" temu moje pyszczyki z grupy Mbuna, normalnie np. Labidochromis-y Pearlmutt wygladaly jak pomalowane kolorowym flamastrem Big Grin( to samo Ps. Acei) ( wybarwianie na krewetkach i zieleninie zawartej w groszku + nieco spiruliny to strzal w 10-tke!) Ja przy moich przyszlych pielegnicach rowniez jako baze zawsze bede stosowal S-Mix. Polecam.
P.S. Moj S-Mix nieco macil wode, ale wiem juz gdzie tkwila przyczyna, nie dawalem "spoiwa"( np. bialko jaja kurzego, lub zelatyna pochodzenia roslinnego).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Ja do tej pory używałem żelatyny ale to białko z jajka to wydaje się być super pomysł. Pytanie tylko jakie są proporcje?


P.S Meeki rozrywały SM na strzępy od razu po kontakcie z wodą ;-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Może lepiej zastosować agar. Jest produkowany z krasnorostów, więc na pewno bezpieczniejszy od żelatyny czy białka z jajek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości