• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pterophyllum scalare

#81
(26-07-2015, 21:12 PM)soltarus napisał(a): Bardzo ładne standardy!

Dzięki Smile Niestety jak to ze sklepowymi bywa, ich opieka nad ikrą trwa dwie godziny :/
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#82
To i tak długo Big Grin
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#83
Witam
Pochwalę się swoimi "pasiakami". Mam 4 dorosłe (mają ok.2 lat), u mnie od listopada zeszłego roku. Trzy z nich to samce.
Trochę o akwarium w którym sobie żyją. Wymiary 100x50x50, woda kranówka, towarzystwo ok. 25 Hyphessobrycon bentosi, 10 Corydoras panda.
Nie bijcie za akwarium w którym pływają, na razie to typowy roślinniak. Pod koniec sierpnia będzie jednak restart i pójście bardziej w kierunku "korzennym".
Przepraszam że zdjęcia nie jako załączniki ale po godzinie walki z forum -poddałem się- nie wiem co robię źle...

[Obrazek: 1078f83d7230bb3am.jpg]
[Obrazek: 9efd7e1d52fed9eam.jpg]
[Obrazek: 77e722156fb77afem.jpg]
[Obrazek: 611b466555724983m.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#84
Witaj,
Nic nie robisz źle. Zdjęcia są za duże i nie mieszczą się na forum. Proponuję użycie programu do zmniejszania zdjęć [KLIK].

Pozdrawiam
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#85
(26-07-2015, 21:23 PM)dzikakuna napisał(a): ......

Dzięki Smile Niestety jak to ze sklepowymi bywa, ich opieka nad ikrą trwa dwie godziny :/

Co masz na myśli mówiąc "ze sklepowymi.."

Pytam, bo mam 5 skalarów (ze sklepu :-)), w tym jest jedna dobrana para. Składały ikrę już wiele razy ale nie przetrwała nigdy dłużej jak do pierwszej nocy. Zastanawiałem się właśnie, czy bez oddzielenia ikry nie da się dochować wyklucia młodych a Ty piszesz coś takiego co zmienia trochę moje myślenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#86
Właśnie przez takie odbieranie ikry podczas masowej hodowli, zanikł u skalarów instynkt opiekuńczy, podobnie jak u akar z Maroni czy pielęgnic skośnopręgich Sad
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#87
Czyli chcesz powiedzieć, że w takim przypadku raczej marne szanse na obserwacje opiekuńczych zachowań rodziców?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#88
Nie można generalizować. Ja miałem sklepowe czy potomków sklepowych bo już nie pamiętam i zaczynały zjadać dopiero jak larwy zaczynały pływać a ikrą ładnie się opiekowały. Raz widziałem nawet jak przenosiły "częściowo" pływające larwy w inne "bezpieczniejsze" miejsce. Także rożnie może być.Smile
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#89
A to moi podopieczni.   Pterophyllum sp. Rio Nanay
Oba dzikusy  i oba róznią sie od siebie
   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#90
W innym wątku teo dobrze dzikusy i "sklepowe" opisał, pozwolę sobie wkleić linka: http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=5...9#pid91849
Co do opieki nad ikrą form hodowlanych to szanse są a prawdopodobieństwo małe.
Wczoraj wytarła się "dobrana para" i wolna samica kilka liści dalej Smile. W akwarium powstał straszny kipisz i nie wiem kto z kim i czy w ogóle... Samiec był bardzo agresywny wobec swojej partnerki, która nie była jeszcze gotowa do tarła. Para ikrę pożarła w nocy. Wolna samica sama pilnuje jaj 2 dobę. Myślałem że sama ją sobie złożyła i spleśnieje, ale ewidentnie są dowody zdrady...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości