• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pterophyllum scalare

#71
Witam, otrzymałem w prezencie młoda parę Pterophyllum scalare Rio Tocantins są piękne Big Grin, obecnie przebywają na kwarantannie w 240l i juz kombinują, szczerze nigdy nie miałem żadnych skalarow Wink teraz pytanie: czy para da rade z gujanami i pellusiami oraz czy para będzie się dobrze czuła jako jedyni przedstawiciele gatunku w bance ? To raczej stadna ryba. Później wstawię foty.
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#72
Miałem skalary z gujankami i dobrze się to sprawdzało. Skalar zajmuje przestrzeń powyżej środka. Nie ma żadnego problemu wytrzeć się dla nich 15 cm nad tarliskiem innych ryb - u mnie były to Crenicichle regani, które do baranków nie należą. Wszystkie gałęzie blisko powierzchni to dla nich miejsce do obierania rewirów i wycierania się tam. Nawet bardzo blisko tafli.
Co do trzymania parki. Nic im się nie stanie jak będą same. Od Ciebie zależy czy chcesz je tak trzymać bo w naturze to ryba stadna. Jeżeli dobrze sobie radzą, nie siedzą pochowane to jest ok.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#73
Dzieki Solti Wink ich zachowanie jest bardzo interesujące, odmienne od pozostałych ryb jakie mam. Niczego sie nie boja od razu podpływają do przedniej szyby a co najważniejsze sa nierozłączne wszędzie pływają razem nigdy sie nie rozłączają. Poczekamy jeszcze (kwaratnna) 2 tyg. i powędrują do głównego zbiornika.
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#74
Jest fota tak na szybko Wink samczyk

   
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#75
Wyraziste pionowe pasy oraz pięknie wysunięty dziubek wskazują na ryby z dobrego źródła. Stwórz im właściwe parametry wody i czekaj na tarło. Trzymam kciuki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#76
I jak tu pod takim zdjęciem wstawić fotę sklepowych "standratów"?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#77
Ehh ... Nie przesadzaj Wink dawaj foty .... Ale faktycznie egzemplarze udane z tego co udało sie ustalić to F1 i do łagodnych nie nalezą Wink w tydzień po wpuszczeniu wytzebiy 10 szt. Neona czarnego, który pływa z nimi na kwartannie.
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#78
10... Mi w tydzień wytłukły na spółę z creni (tak podejrzewam, że one też maczały w tym płetwy) jakieś 70 sztuk. Schemat ten sam. Gaśnie światło i wilki idą na łowy Tongue Skalar to fascynująca ryba.

Ps. Jak zostało 5 sztuk neona to dostały amnestię. Pływały później aż do zmiany biotopu.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#79
A to macie...
były po 4zł jak miały 3cm, ale miały w oku coś "dzikego" Big Grin teraz mają ok 7cm dł.
Ciapy okropne, akary cętkowane nimi pomiatają. Smile


Załączone pliki Miniatury
               
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#80
Bardzo ładne standardy!
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości