• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pterophyllum scalare

(31-10-2022, 13:00 PM)teo napisał(a): ”Kolorystyka ryb” to selekcja, krzyżowanie, metody hodowlane, nazewnictwo itp. i na takie coś na tym forum jest za późno. Osoby, które się na tym znały zostały wypchnięte z forum, inni skutecznie odstraszeni a ci co zostali to im się nie chce  [Obrazek: bezradny.gif]
Forumowa doktryna „to co hodowlane to be” została zrealizowana radykalnie i jej łagodzenie nic nie da. Pomimo, że Papja przeszedł na dobrą stronę mocy  [Obrazek: usmiech.gif]
Nie wspomniałeś o utrwaleniu wzorca. Bez tego nie ma odmiany, tylko jakaś rybka której potomstwo wygląda jak chce. Może się podobać lub nie. Ja wolę wiedzieć jaką rybkę karmię.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Napisałem itp. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Pytanie za 100 punktów Altum To skalar czy nie skalar ? , proszę o nie umieszczanie naukowych teorii z FaceBooka jakie tam krążą Wink.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(02-07-2023, 22:11 PM)Pan Andrzej napisał(a): Pytanie za 100 punktów Altum To skalar czy nie skalar ? , proszę o nie umieszczanie naukowych teorii z FaceBooka jakie tam krążą Wink.
Altum to Pterophyllum altum... a skalar to Pterophyllum scalare... więc jak mogłoby być jedno drugim, dwa różne gatunki - oba należące do żaglowców.

Wysłane z mojego SM-A225F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
[-] Post Limak86 otrzymał 1 polubień od:
  • kojot99
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No Niestety nie zgodzę się z tobą i nie tylko ja...  ( Ale teraz to nie ważne chcę ustalić kto ludzi w błąd wprowadza ), Kto ci o tym powiedział że Altum to nie skalar?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(03-07-2023, 18:12 PM)Pan Andrzej napisał(a): No Niestety nie zgodzę się z tobą i nie tylko ja...  ( Ale teraz to nie ważne chcę ustalić kto ludzi w błąd wprowadza ), Kto ci o tym powiedział że Altum to nie skalar?

Dział nauki zwany systematyką.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 3 Lubię to od:
  • dzikakuna, mimo12, Tomek B.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(03-07-2023, 18:12 PM)Pan Andrzej napisał(a): No Niestety nie zgodzę się z tobą i nie tylko ja...  ( Ale teraz to nie ważne chcę ustalić kto ludzi w błąd wprowadza ), Kto ci o tym powiedział że Altum to nie skalar?

   
[-] Post mimo12 otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(03-07-2023, 21:06 PM)piotrK napisał(a):
(03-07-2023, 18:12 PM)Pan Andrzej napisał(a): No Niestety nie zgodzę się z tobą i nie tylko ja...  ( Ale teraz to nie ważne chcę ustalić kto ludzi w błąd wprowadza ), Kto ci o tym powiedział że Altum to nie skalar?

Dział nauki zwany systematyką.

To  poproszę  link do takowej naukowej pracy która została opublikowana.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie karmić trolla :-)?
Pozdrawiam Smile
Tomek B.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
https://www.researchgate.net/publication...egrin_1903

Wystarczy przeczytać abstrakt. Genom mitochondrialny zgodny w 92% z P. scalare. Czyli znacząco się różni.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości