• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pterophyllum scalare

Red back Guyana w końcu się dobrały Wink

   
   

Samica już z pokładełkiem na wierzchu Smile
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
   

I jest ikra
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
U Momon się dobrała pierwsza para
   

A u Red Back Guyana larwy już drugi dzień wiszą na stożku Smile
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(03-04-2021, 16:38 PM)michal_kov napisał(a): To i ja się pochwalę moimi F1 po rybach z Surinamu, które przez Macraei ręce przeszły (zdaje się że właśnie im rok życia mija). 



Myślę, że wkrótce zaczną się igraszki i będę zmuszony redukować o 4 szt.

Ładnie wyrosły i widzę, że kolorki też już fajne Oczko Z tą redukcją stada, to bym się jeszcze wstrzymał... To jeszcze młode ryby i tu układ sił w stadzie może się jeszcze zmieniać... 

(08-04-2021, 09:51 AM)Papja napisał(a): U Momon się dobrała pierwsza para


A u Red Back Guyana larwy już drugi dzień wiszą na stożku Smile

Momon i red back Guyana też pięknie się prezentują! Cieszy mnie to bardzo gdy moje ryby trafiają w dobre ręce i do osób, które potrafią docenić ich pięknoOklasky
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To i ja się pochwalę rio momon od Angelfish Smile Na razie nie dobierają się w pary. Nigdy nie miałem tak pięknych skalarów. Nie chcę pozostawić jednej dobranej pary w 200l, dlatego będą przenosiny obsady do 540L Smile

   

Poniżej zdjęcie na tle pary laetacara araguaiae pilnującej gniazda od Papji Smile

   
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(10-04-2021, 19:33 PM)darianus napisał(a): To i ja się pochwalę rio momon od Angelfish Smile Na razie nie dobierają się w pary. Nigdy nie miałem tak pięknych skalarów. Nie chcę pozostawić jednej dobranej pary w 200l, dlatego będą przenosiny obsady do 540L Smile



Poniżej zdjęcie na tle pary laetacara araguaiae pilnującej gniazda od Papji Smile

Też pięknie wyrosły Oklasky
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(10-04-2021, 19:33 PM)darianus napisał(a): Poniżej zdjęcie na tle pary laetacara araguaiae pilnującej gniazda od Papji Smile

To ja też muszę się zgłosić do Papji skoro gniazda od niego są takie dobre Smile tylko czy nadadzą się dla transów.........Rotfl

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Pierwsze tarło Red Spotów z Surinamu (f1 więc tak po prawdzie to z Krakowa od Macraei). Tradycyjnie zdjęcia kiepskie bo z telefonu, a i fotografia nigdy moją pasją nie była (wręcz nie lubię robić zdjęć - wole na patrzeniu się skupić). 

   
   

Redukcja niezbędna, choć spodziewałem się większego zakapiorstwa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(29-04-2021, 00:21 AM)michal_kov napisał(a): Pierwsze tarło Red Spotów z Surinamu (f1 więc tak po prawdzie to z Krakowa od Macraei). Tradycyjnie zdjęcia kiepskie bo z telefonu, a i fotografia nigdy moją pasją nie była (wręcz nie lubię robić zdjęć - wole na patrzeniu się skupić). 




Redukcja niezbędna, choć spodziewałem się większego zakapiorstwa.

Super!!! Cieszę się, że młodziki już dorastają. Ciekawy jestem czy F1 będą już chętnie się tarły czy podobnie jak rodzice jedno tarło w sezonie i na tym koniec Mysl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zobaczymy - ja nie wróżę sukcesu tego tarła bo w ogólnym itd. Dobrały mi się dwie pary, które ławo rozróżniam więc poobserwuję. Póki co jestem zaskoczony łagodnością tych skalarów. Tzn. jak była burza hormonów i dobierały się w pary to dwie niedobrane sztuki oberwały dość mocno, ale potem tak bardziej sielankowo. Niesamowite są te ich "granice" przy których prężą się jak pogranicznicy na granicy Indyjsko-Pakistańskiej Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości