• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Czyli Afryka...

#1
Zrezygnowałem z tych raków, nie ma sensu. Poszedłem w Afrykę. I będzie ciągle wspominany pseudocrenilabrus nicholsi, proporczykowiec błękitny no i jakieś inne ( nadal myślę). Zastanawiałem się nad pielęgniczkami, chociaż one ciepłolubne bardziej ( wyżej niż 24 stopnie) to wg Seriously Fish i Fishbase są takie które lubią trochę chłodniej 22-26 np. pelvicachromis subocellatus i jakiś drugi, co o tym sądzicie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Barwniaki(czyli nie pielegniczki sensum stricte) wymagają kwaśniejszej i bardziej miękkiej wody niż Pseudocrenilabrusy.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Pod względem zbliżonego biotopu pasowałyby rzadko hodowane Ctenochromis polli także z rzeki Kongo ale z dolnego jej biegu. Parametry wody w której żyją są zbliżone. Podobnie jak nicholsi są gębaczami. pytanie tylko czy Twoje akwarium jest wystarczająco długie - całkowite minimum dla pary to 100 cm. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
no niby jest to 150 cm, ale tego gębacza sobie odpuszczę, martwi mnie tylko, że z jednej strony mówią mi, że miękkiej wody potrzebują, a tu i wszędzie indziej, że twardej, z tego by wynikało, że nie pasuja do proporczykowca, a ja widziałem już na jakiejś stronie taką obsadą nicholsi + fundulopanchax sjoestedti
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Co do warunków to wg mnie barwniakom będą odpowiadały, ale chyba mogą rywalizować te gatunki. P.kribensis Nyete w 22-23`C się u mnie mnożą spokojnie.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ruki a nie powinno być sensu largo MyslBig Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(05-05-2015, 18:53 PM)teo napisał(a): Ruki a nie powinno być sensu largo MyslBig Grin
Sensum bezsensum Smile
Sensu stricte, bo nie są. Sensu largo byłoby gdyby były. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
To tylko aurea dicta Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości