• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jezioro Fwa - rzeka Fwa w DRK

#1
Witam,
trochę "grzebałem" w necie szukając czegoś o pielęgnicach i natknąłem sie na przepiękny gatunek enedemiczny żyjący w rzecze/jeziorze Fwa, położonego w Demokratycznej Republice Konga (Zair).
Ten gatunek to Thoracochromis brauschi (Poll & Thys Van Den Audenaerde, 1965).
Czy może ktoś z was ma jakąś wiedzę o tym gatunku w sensie hodowli i dostępności.
To co jest na CR już czytałem.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wiem, że to niewiele pomoże, ale mnie się kojarzy że w Europie jest ich bardzo mało. Obszar do którego ciężko się dostać nie ułatwia (właściwie to raczej uniemożliwia) sprowadzenie tych ryb. Może Sendog będzie wiedział coś więcej.
Fantastycznie byłoby te ryby połączyć w jednym akwarium wraz z inną ślicznotą z tego akwenu, mianowicie Schwetzochromis neodon. Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Sprawdziłem w bazie na haplochromis.org i niestety ma go w Europie tylko kilka osób. Moi znajomi w Niemczech niestety nie. Pewnie udałoby się je zdobyć ale to wyprawa do Belgii lub Francji.

Ciężko z młodymi i transportem więc narazie odpuściłem ale fakt, są przepiękne i też na liście moich życzeń. Chyba, że macie kogoś kto jeździ do Francji to można spróbować je zorganizować. Mógłbym pogadać z Sylvain - mógłby coś pomóc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No rzeczywiście piękna ta rybaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości