• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: CA Fishroom na strychu :)

#21
(30-03-2015, 16:43 PM)filas napisał(a): Tak sobie myślę, że wyjdzie z tego niezły azyl, jak mnie baba wk.... to jak znalazł Big Grin

Tiaa... skończysz fishroom i tyle będzie Cie widziała....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
No i nie zapomnij o małej lodówce - przecież nie będziesz tam siedział o suchym pysku Cwaniak.

BTW projekt marzenie. Kibicuję na maxa.  6 metrów szkła Krzyk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Jesteś na etapie, który osobiście lubię najbardziej fajnie, że masz warunki.
Fishroom to genialny wynalazek szczególnie jak możesz to zrobić gdzieś na uboczu gdzie jest możliwość zaszycia się i w ciszy podziwiać widoki. Lodóweczka to nie głupi pomysł Smile.
Napiszesz coś na temat stali jaką masz zamiar użyć do utrzymania baniaków, jakie będą ? Czy tak jak narysowałeś bez żadnego podparcia po środku ? 310 cm to wyzwanie jest.
Kolejne pytanie to czy brałeś pod uwagę filtrację napędzaną powietrzem i HMF ? Niedawno sam wszystko układałem sobie w głowie wszystkie aspekty techniczne tego nie małego przedzięwzięcia i wiem z autopsji, że to wymaga sporo czasu na przemyślenia wszystkiego i pewnie już teraz masz to dokładnie poukładane. Dlatego przekonywanie do jakichkolwiek rozwiązań nie do końca ma rację bytu. Ja napiszę tylko, że jedna pompa u mnie napędza z powodzeniem ponad 1200 l i jest cicho energooszczędnie i całkiem wydajnie.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Też lubię ten etap i gdyby nie walka z wełną mineralną to już było by idealnie Smile

Filtracja napędzana powietrzem i HMF to bardzo dobre rozwiązanie, jednak nie przy planowanej obsadzie, zbiorniki buduję dla ryb z rodzajów Theraps i Astatheros. One potrzebują mocnego nurtu wody, przy 3 metrach długości powietrze nie jest w stanie mi tego zapewnić, musiał bym i tak wspomagać to jakimiś cyrkulatorami. Do tego ryby to istne koparki, obawiam się, że HMF dosyć często musiał by być czyszczony a takie mniejsze gąbki podczepione pod głowicę są mniej upierdliwe. Nie wiem, może kiedyś w jednym ze zbiorników przetestuję takie rozwiązanie ale tak jak wspomniałeś mam już wszystko przemyślane i ciężko mi teraz na zmianę koncepcji Big Grin.
Profile nie będą podparte na środku, oglądałem takie rozwiązania w sieci, głównie u naszych zachodnich sąsiadów i nabrałem zaufania, wiele zbiorników o podobnej długości jest w ten sposób zamocowana. Profile miałem dzisiaj kupić ale nie zdążyłem do hurtowni Sad być może jutro się uda i zacznie się montaż. W grę wchodzą profile o przekroju 120-140 na 60-70, w zależności co dostanę, grubość ścianki 5mm. Oczywiście ułożone dłuższą ścianką w pionie.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Najważniejsza jest wysokość profilu 140x50 będzie wytrzymalsze niż 120x70. Nie wspominając okrągłe profile, które są najwytrzymalsze.
Wiesz sam się obawiałem o ruch wody i filtrację w baniaku 165 cm i założyłem, że będę się wspomagał głowicą, którą chciałem zamontować na tylnej ścianie baniaka w połowie a skończyło się na tym, że mam dwa kominy TLH, które są nieco skręcone bo za duży wir robiły.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Pewnie musiał bym to kiedyś zobaczyć na żywo, wtedy do mnie dociera dopiero Smile, ja nie mówię kategorycznie nie ale zacznę od głowic Tongue
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(31-03-2015, 00:02 AM)filas napisał(a): Pewnie musiał bym to kiedyś zobaczyć na żywo, wtedy do mnie dociera dopiero Smile, ja nie mówię kategorycznie nie ale zacznę od głowic Tongue

Zapraszam na ZB 2015 Wink
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
A ja tu trochę zamącę Wink

Nie boisz się, Filipku drogi, że te ściany z suporeksu będą Ci zimą wyciągały ciepło z pomieszczenia? Izolację standardowo robi się tak, że jeśli nie można wykonać izolacji ciągłej (np. ściana dochodzi o innej ściany, której izolacja jest z drugiej strony, to ocieplenie powinno zachodzić na sąsiednią ścianę przynajmniej 0,5m, żeby zminimalizować mostki termiczne.

Mniej więcej tak to wygląda schematycznie:
   

Poza tym będzie wesoło Smile Kawał niezłego rzemiosła!
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Cholera bardziej chciało się Tobie rysować niż mi we własnym temacie Tongue

Wiem o czym mówisz, taka ściana jest tylko jedna, to ta szczytowa, myślałem o tym ale nie mam obaw, suporeks też w pewnym stopniu ma właściwości izolujące, a nawet te małe straty jeżeli wystąpią to trudno, ale będę się przyglądał zimą jaką ściana ma termikę w tym miejscu i jak będzie tragicznie to poświęcę się i dołożę trochę wełny na bokach. Undecided
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
A kuku, a co mi tam z busika wystaje ? Big Grin

   

Profile kupione i czas zabrać się za robotę!!!
W zasadzie to większość tych "grubszych" rzeczy już jest

   

Teraz tylko potrzebny czas aby to wszystko "poskładać" Big Grin
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości