• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: przegląd sklepów akwarystycznych Wietnam-Chiny

#1
witam podczas mojej ostatniej wycieczki po Wietnamie i Chinach przy okazji napotkanych sklepów zoologicznych musiałem  wstąpić do kilku napotkanych sklepów akwarystycznych. choroba zawodowa nie dała by mi przejść obojętnie koło rybek Smile 

kilka fotek może nie za dobrej jakości ale przekaz jest inny.
     
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

paletki wyglądały rewelacyjnie zdjęcie żadne nie odda tej intensywności i tej kolorystyki. nigdy nie miałem paletek ale po tym jak je oglądam mam nieodparta chęć posiadania tej ryby. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Dzięki za wrzutę. Niektóre akwaria ładnie urządzone. Piękne rośliny - te Anubiasy! Generalnie to mam sentyment do takich azjatyckich sklepów, zawsze wyglądały na miejsce gdzie można trafić coś niesamowitego Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
nie robiłem dużo zdjęć akwariom roślinnym ale było ich sporo i naprawdę nieźle wyglądały. nie zawsze miałem tez czas i aparat przy sobie by wszystko dokumentować 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Skuter też był na sprzedaż? Wink
Mega oferta. To był mniejszy czy taki większy sklepik?
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
to jest  z kilku sklepów raczej takich mniejszych 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Hehe, widziałem w Azji podobnie wyglądające zaplecza restauracji. Tyle, że ryby inneWink.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(30-03-2015, 10:17 AM)MatB napisał(a): Hehe, widziałem w Azji podobnie wyglądające zaplecza restauracji. Tyle, że ryby inneWink.

mam tez mase zdjęć  z akwariami w restauracjach jak bede miał chwile to zrobie nowy post Wink z tym.

Azjaci mają świra  na punkcie jedzenia świeżej żywności wiec prawie w każdej są owoce morza żaby żółwie a nieraz i żywe kurczaki w klatkach. przychodzisz pokazujesz palcem chce tą pan łowi wazy i zanosi na kuchnie za chwile przynosi na półmisku świeże robione potrawy z tej ryby Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Prawdę napisawszy to oferta nic specjalnego, poza 17tym zdjęciem.

Myślałem że mają lepszy towar na sklepach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
tez nie jestem zachwycony dostępnością ryb. tylko zaprezentowałem co widziałem w napotkanych przezemnie sklepach.
np. z tanganiki nie było nic ;(  z malawi w jednym sklepie jakiś miks pyszczaków mbuna.
najwięcej było paletek, arowany, papuzie oraz kolorowe do oczek wodnych karpie karasie itp.
przeważały duze ryby u nas w polsce natomiast sama drobnica jest w sklepach a dużych ryb mało.

 jakbyś odwiedził w Polsce z 10 sklepów zoologicznych przypadkowych  to tez nic ciekawego byśmy nie zobaczyli. są profesjonale sklepy ale to jest ich naprawdę mało i tam na pewno tez tam takie są ale ja nie widziałem, innych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Piszesz "Chiny", ale rozumiem, że w Hong Kongu nie byłeś?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości