• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Astronotus ocellatus

#11

Proponuje bernard zobaczyc na portal pawiookie.pl,wejsc w zakładke artykuły,ryby,odmiany i zobaczyc odmianę bloody oscarSmile
Nie kazdemu się ona spodoba bo nie wyglada naturalnie,jak zreszta wiekszosc rzeczy mutowanych przez azjatów ale może się podobac,że o rzadkosci tej odmiany w Polsce nie wspomneSmile
Red golden oscar, jest do dostania na naszym rynku,myslę ze bez większych problemówSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Tak jak papuzia oszpecona Undecided
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
No nie, papuzia to jednak krzyżówka.
Wiem, że są to ryby ogólniedostępnie, tyle że od 20 lat nie miałem w domu akwarium przygotowanego pod SA Smile
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
To sobie mozna wyobrazic co te z..... robia by uzyskac te ryby. Ja uwazam ze tylko dzika forma ma prawo bytu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(18-10-2011, 18:06 PM)ARAPAIMA napisał(a): Widze ze coraz więcej osób zaczyna narzekac na jakość,wydaje mi sie ze na tym zakończe prezentacje swoich ryb poniewaz innych nie posiadam,co ma byc widac,widac nie jest to konkurs fotograficznyConfused
Ktos z forum napewno zaprezentuje swoję zapewne ładniejsze ryby i przede wszystkim
o niebo lepszą jakosć zdjeć.Smile

Piotrze,
Wlepiaj jak leci. Ja wszystko, co mam zobaczyć, widzę. Nie startujesz w konkursie fotograficznym, więc się nie przejmuj. Szacun, że poświęcasz tyle czasu i pomimo krótkiego postowania na Forum odpaliłeś aż tyle prezentacji.
Kochani,
Jest wiele postów, których autorzy proszą o uwagi na temat aranżacji zbiornika, czy też poddają publicznemu osądowi jakieś inne elementy związane z ich pojmowaniem estetyki w akwarystyce. Piotr akurat do nich nie należy. Szanujmy każde twórcze zaangażowanie oraz każdą dobrą intencjęWink.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Witam Cię DarkuSmile
Ja jestem tego samego zdania,odrazu tez widac ze jestesmy starsze roczniki,kiedyś fotki były tak marnej jakości że sam wiesz ,a mimo wszystko człowiek za wszelką cene chciał coś podejrzećWink
Teraz są aparaty po 15ml pikseli,z obiektywami przez który widac dosłowine wszystko,ludzie którzy mają czas bawic się w robienie zdjeć, i całkiem to rozumię ,może to także wynikać z ich pasji,ja niestety mam jeszcze kilka innych pasji zajmujących mnóstwo czasu,a moje marnej jakosci zdjecia to raz wina aparatu,nie powiem pewnie jakbym wczesniej wycierał szyby w kazdym akwarium a kilka ich jestSmile,(poza tym non stop przy nich coś robie a to mierze parametry a to robię podnmiany wody i o krople na szybie nie trudno np od sody czy wywaru z szyszek ) posiedział z pół godziny żeby ująć idealnie jakąs rybkę,to nie miał bym z czego życ poniewaz mam jeszcze kilka innych obowiazkówSmile

Żeby nikt nie myślał ze sie obrżam na forum czy cos w tym stylu bo to do mnie nie podobne,nie licze tez na zachwyty z Waszej strony,dodaje zdjęcia na forum u Was aby choc troche pracy włożyc w jego rozwinięcie bo zapowiada się bardzo obiecującoSmile
I napewno nie jeden młody adept tego pięknego,pouczającego hobby jakim jest akwarystyka(u mnie osobiście wyrobiła wiele potrzebnych w codziennym życiu i innych pasjach które kocham cech np cierpliwoścSmilePodejży na tym forum ten czy inny gatunek nie szukajac po google lub ogolnie nie bładzac po internecie w którym także bywają fotki słabej jakosci,często dyletanci radzą desperatomSmile ,może także zawsze mnie lub innych zapytac jak zachowuje się dany gatunek,na co warto zwracać uwage przy jego hodowli,rozmnarzaniu itp.
W dzisiejszych czasach wszystko mamy dostepne na tacy,są także ludzie którzy swoją wiedze o nie których gatunkach czerpią tylko i wyłacznie z internetu i opisów zachowań ryb w nim umieszczonym,sa i tacy którzy na zasadzie własnego,wieloletniego doświadczenia z danym gatunkiem,który osobiście hodują wypowiadają się i ja zdecydowanie naleze do tych drugichSmile


Nastepne fotki pawiookich to także red tiger oscar,osobniki dorosłe,przekraczające 32cmSmile
Tego pana ,znamy juz z innych fotek ,to samiec z jednej z par,także jest go kawałek,powiem więcej nabyłem tą pare jako dorosłe egzemplaze +-33cm
poprzedni właściciel miał je w 200l akwariumAngry a mimo wszystko tak urosły,kwestia genów jak pisałem poniewaz miałem pawiookie od młodych 3cm ryb,pływały u mnie w sporych zbiornikach,z odpowiednim żywieniem i dorastały po 3 latach do maks 28cmSmile


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Dodaje także film(jakosć marnaTongue) na którym widać trochę lepiej tą pare ze zdjęciaSmile


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Temat stary ale zdjęcia pochodzą mniej więcej właśnie z tamtego okresu Usmiech

Nie planowałem mieć oskarów, samo tak jakoś wyszło... 30cm ryby pływały w zoologu w akwa 50x50x50 karmione kocim żarciem z worka. Ktoś się ich pozbył. Nie mogłem na to patrzeć więc po szybkiej kalkulacji kupiłem je za stówkę i wsadziłem do mojej 375-tki. No ale cóż, dobre chęci nie wystarczyły bo baniak był dla nich za mały więc po jakimś czasie wydałem je dalej. Ale pamięć pozostała Usmiech

   

   

   

   
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
To i ja znów odświeże temat bo temat pójdzie w zapomnienieSmile 3 dni temu nabyłem 3szt pawic skłoniło mnie je zabrać bo gościu dopuścił 20szt pirani (zbiornik 200/250l) i juz pawicom napoczeły płetwy ale w porę szybko je zabrałem z tej masakry i się z tego cieszę bo prezencja w zbiorniku jest bajka jedna ma tylko wylupiaste oczy i ogólnie budowa ciała dziwna ale grunt że ekipa nie stała się obiadem..
P.S dwie pierwsze sztuki to dobrana para po 2 tarłach
[Obrazek: 11d8d3942822276a7df852f4f0285e5c.jpg]
[Obrazek: 29fb448d03eff0f3bc1125e889a449a0.jpg]
[Obrazek: bb87af8f4adba324e9e763906ec3e1e0.jpg]
[Obrazek: 417fcfb5e75798eed8d4a6c0d1f86b7e.jpg]
[Obrazek: 0c4c2a340dc5bfa3a56746e1dd738f2a.jpg]
[Obrazek: 7dfb7a5a7c4874d5caaa08a1d2a958aa.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Było powiedzieć swoje bym Ci oddał.
Dobrze wykarmione nie skarłowaciałe tyle tylko że młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości