• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Długość życia pielęgnic

#11
Parachromis dovii - 30 lat
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Moje meeki miały coś ok 10 lat, wcześniej pyszczak chyba demasoni powyżej 12, ale z pyska było już widać że staruszek, skóra naciągnięta na czaszkę i jeszcze tak uciągnął prawie 2 lata.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
A wspomniana przez autora pielęgnica miodowa jak długo zyje? Spokojnie dobije do 10 lat ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Dawno temu w Chorzowskim ogrodzie zoologicznym, w betonowo-ceglanym zbiorniku po prawej stronie od wejścia do akwarium, w którym obecnie pływa spora arowana i bodajże 2 czy 3 motorówki, pływały piękne okazy pielęgnic wielobarwnych, managuańskich, cytrynowych, pawiookich, maculicaud niektóre okazy powyżej 40 cm.


Rozmawiałem po zniknięciu tych ryb z ówczesnym akwarystą, na polecenie dyrektora zostały skarmione nimi, znajdujące się w zoo krokodyle...


Pomimo tego, że ryby nie były już płodne o zasadności tej decyzji nie będę nic pisał bo chyba nikt nie ma ochoty czytać steku przekleństw...


Akwarysta mówił, że niektóre z tych pięknych okazów miały po przeszło 20 lat...

Fotka poniżej, ryb było oczywiście więcej ale systematycznie były odławiane w wiadomym celu...

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ano wielka szkoda, ale tak bywa, ludzie są bezmyślni. Najpiękniejsze były tam maculicaudy i managuańskie. Managuańskie były największe jakie widziałem i wątpię, bym prędko zobaczył większe.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
piotrK, masz rację ludzie są bezmyślni, szczególnie że mechanizm do rozwiązania problemu pt. brak miejsca w którymkolwiek z ekspozycyjnych zbiorników, lub z wielu które są na zapleczu, dyrekcja zoo stworzyła już dawno temu...

Sprzedaż zwierząt... Śląski ogród zoologiczny już od dawien dawna, handlował hodowlanymi nadwyżkami niektórych gatunków, próbowałem chwilę temu dla potwierdzenia tego co piszę, znaleźć odnośnik na ich oficjalnej stronie, niestety po jej zmianie na nową, zakładki oferty sprzedaży już nie ma, lub po prostu ja jej odnaleźć nie potrafię... wcześniej była, zaglądałem na nią wielokrotnie.

Jak widać brakło chęci, lub rozumu... według mnie obojga przymiotów.

Wspomniałeś o największych managuańskich jakie widziałeś, na mnie największe wrażenie wywarły cytrynowe, w mojej ocenie najczystsze gatunkowo o ile takiego określenia można użyć, jakie kiedykolwiek miałem okazję zobaczyć, biało-różowe, z guzami tłuszczowymi wielkości pięści dorosłego mężczyzny, wielokrotnie później szukałem małych po takich rodzicach, lecz niestety bezskutecznie...

Dla zobrazowania podsyłam link do zdjęcia, co prawda nie tamtych bo takowego nie posiadam, lecz wyglądających identycznie, autorem zdjęcia nie jestem bez zgody użyczał nie będę więc jedynie odnośnik...


http://www.akwafoto.pl/jakwafoto2/core/f...ty=gatunek


Autora wątku z góry przepraszam za OT.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Znalazłem takie coś http://www.zwierzaki.org/index.php?topic=7730.0;wap2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Gmar, pojawiające się tam dane są cytatem z jakiegoś bloga, który już nie istnieje. Można przeczytać, ale nie jestem przekonany, czy te informacje są godne zaufania Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Zbrojniki biją wszystko - mam sturisomy festivum ponad 25 letnie.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości