• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cichla piquiti "Azul"

#1
Witam wszystkich Smiledodam kilka obiecanych fotek,przepraszam za jakosc ale aparat i moje zdolnosci fotograficzne są słabe.
Na załaczonym foto jest dobrana para cichli azul piquiti,samiec +-46cm samica 35cm podchodzaca do tarła,dla zainteresowanych tematem dodaje link do filmiku podczas tarła u poprzedniego własciciela w akwarium 2tys l, obecnie skromnie pływaja z młoda para dovii w 800l ale wkrótce sie to zmieni na duzo wieksze oczywiscie.





Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wow, to są ryby! Z dovii je trzymasz? Jak relacje między nimi się układają? I czy dovii dorównuja im wielkością?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(13-10-2011, 13:47 PM)Dawid napisał(a): Wow, to są ryby! Z dovii je trzymasz? Jak relacje między nimi się układają? I czy dovii dorównuja im wielkością?


Cos mi sie klikneło nie tak,sorryHuh
Tak pływaja z para dovii,duzo mniejszymi samiec +-24 samica 18cm,akwarium w kazdym razie jest podzielone,czasem sie podszczypuja ale dovii i tak rzadzi Dodgy





postaram sie dodac jeszcze jakies fotkiSmile


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No własnie, chyba tylko z mnieszymi dovii da się je trzymać.

Super kolory mają na tej drugiej focie!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Szkoda, że ta 800tka jest stosunkowo wysoka, a mało szeroka, ale jeżeli zbiornik zmieniasz na większy, to pozostaje gratulować i czekac na fotorelacje!
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zawsze mnie zachwyca delikatność i względny spokój podczas tarła tak dużych ryb. Nie da się ich porównać z pielęgniczkami.

Piotr, powiedz mi, czy tylko zdjęcia z fleszem tak "wyciągają" tę zieleń na płetwach? Podejrzewam że w rzeczywistości to bardziej "przebłyski", ale i tak na pewno robią wrażenie. Co prawda nie są najbardziej kolorowe wśród pavones, ale nie mogą się nie podobać.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(13-10-2011, 20:51 PM)piotrK napisał(a): Zawsze mnie zachwyca delikatność i względny spokój podczas tarła tak dużych ryb. Nie da się ich porównać z pielęgniczkami.

Piotr, powiedz mi, czy tylko zdjęcia z fleszem tak "wyciągają" tę zieleń na płetwach? Podejrzewam że w rzeczywistości to bardziej "przebłyski", ale i tak na pewno robią wrażenie. Co prawda nie są najbardziej kolorowe wśród pavones, ale nie mogą się nie podobać.
Witam Cie.
Z kolorami jest tak że wzgledem samopoczucia jak zapewne sam wiesz ryby się wybarwiają.Ale masz wiele racji w tym co mówisz,piszac o przebłyskach, zalerzy takze jak światło padnie,raz są niebieskie,czasem szaroniebieskie a w innym ujeciu całkiem blade.
Jeden zaprzyjazniony akwarysta z Warszawy ,który takze jest zajawiony cichlami ostatnio pisał mi po przejrzeniu zdjec ze jak na azul są mało niebieskie i spotykał egzemplarze całe niebieskie.Moim jednak zdaniem są jak na nasz rynek ładne
i owszem jak je obserwuje niekiedy sa szarawe ale tylko podpłyna z innej strony,inny kat padania światła i juz biją błekitem ,czasem zieleniaSmile
Wiec fazaSmile

(13-10-2011, 19:48 PM)Pley napisał(a): Szkoda, że ta 800tka jest stosunkowo wysoka, a mało szeroka, ale jeżeli zbiornik zmieniasz na większy, to pozostaje gratulować i czekac na fotorelacje!

Witam Cie.
Jest dokładnie tak jak piszeż z tymi wymiarami,wkrótce jednak bedzą miały 3m zbiornik,myślę ze wczesna wiosną.Mam co prawda zbiornik 1440l 200*80*90
ramiak,klejony silikonem 4 lata temu,obecnie nie zalany i miałem w nim ryby,całkiem spore,jednak cichli boję się tam wpuscić poniewaz grubosc szyby to 10mm przy tej wysokosci 90cm i szybkosci poruszania się takiej ryby to sprawa robi się hardcorowa a do wiosny mieszkam w wynajetym domu i nie chcę ryzykowac zalania go 1400l wody I ponieśc tego kosztaAngel

cichlakiler pisał kiedyś ze mną o tym na innym forum i takze mówił o sile rozpedzonej 3kg cichli,zreszta sam w zbiornikach ma szyby przekraczajace grubo 2-3cm oczywiscie foliowane.W tym tez przypadku(wzgledy bezpieczeństwa)cichle pływają w akwa z 12mm szyba i połowe mniejszej pojemnosci.Dla cichli zreszta i 3 tyś l to tez byłoby mało zreszta dla innych duzych ryb takze bo najlepiej maja w naturze,gdzie wiadomo w jakich rozlewiskach i jak duze niekiedy terytoria zajmuja, ale nie było by akwarystyki gdybysmy chcieli tak na to patrzećWink


Na tym zdjęciu chyba najlepiej widac te przebłyskiSmile


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Piotrze, ja Tobie mogę tylko gratulować zapału, że starasz się zapewnić jak najlepszy dom rybom, bo znam ludzi, którzy uparcie chcą trzymać arowany w 100cm zbiorniku, czy nawet cichle w klitce 120x40x50...

Ryby cudowne, majestatyczne i przy okazji zadziwiające - o tym już wspominał PiotrK. Ryby te podczas tarła zachowują się tak, że oglądając to można popaść w zachwyt, te ruchy, ten spokój... Ahhh
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
No właśnie z tym spokojem podczas tarła... One ogólnie takie spokojne są całyczas?

I jeszcze pytanko mam - w jakim one regionie w naturze żyją?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Z moich wiadomosci gatunek ten występuje w połuniowo wschodniej Brazyli choć pewnie jest tez w innych miejscach Ameryki Południowej.Jesli chodzi o zachowanie to bywa ze są porywcze jak sie zalecaja i przy karmieniu woda jest wszedzieBig Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości