• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Menu moich ryb.

#31
Jestem Darku ciekaw czy smakowac bedzie? Smile
Daj znac.

W starych zapiskach mego taty znalazlem wzmianke o koniczynie. Znalazlem tam cos jeszcze, ale to osobny temat zaloze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Darku jak podajesz rybkom mlecze to tylko przemywasz pod goraca woda?Ciekaw jestem zczy ta babke tez beda jescWink

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Vieja - Mniszka Darek podaje, juz to ustalilismy.
Wg. mnie oblewa zimna woda RO, potem moczy w solance i potem goraca woda Wink Taka dieta zmienia kolor rybki Wink

W zapiskach taty znalazlem, ze najlepsza metoda bylo wlozenie koniczyny na duszlak/durszlak (? dziwny ten jezyk mamy) i gotowanie na parze 5 minut.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(01-05-2012, 13:05 PM)Killifish napisał(a): Jestesmy ludzmi Renesansu Akwarystycznego, dlatego Nasze Forum jest tak cudowne Wink

Jakub to w ktora dzielnice Wawy jedziesz? Tongue

Killi, nie o tą wieś mi chodziło Smile Jadę na prawdziwą, do Szelkowa, stamtąd pochodzę.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Maly OT

To zazdroszcze, ja sie poce w miescie, mimo ze to tez wies Wink

Bylem tam w okolicy na agrowczasach, ale po drugiej stronie Narwii, w Rzasniku. Swietne tereny masz tam. A i zbieraj ziola, tzn. roslinki o ktorych mowa Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Jak sie "chwalic" to sie chwalic, ja skarmiam swoje :

BAZA - Shrimp-mix( ok : 65% groszek, 30% krewetki, vitaminy w plynie Sera, + nieco suchego Tropical D-Allio +, oraz przetarte 3 male zabki czosnku)
ROSLINNIE - ( mrozonki : szpinak, brukselka, fasolka szparagowa, oraz salata jak sie trafia z pewnego zrodla)
SPIRULINA - Tropical Super Forte 36%
GRANULKI - Hikari Cichlid Excel (wersja mini)
INNE - mrozony morszczuk (MAX 1 raz na tydzien) ( poki co, ale dodam tez mintaja i kalmary).

P.S. Szukam jakiegos dobrego Kryla, ale co by nie bil bardzo po kieszeni.
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Cytat:
(17-05-2012, 08:42 AM)UKASH napisał(a): Szukam jakiegos dobrego Kryla, ale co by nie bil bardzo po kieszeni.

IT produkuje w półkilogramowych taflach drobnego i grubego kryla. Przez jakiś czas karmiłem rybska tym grubszym, ale skorupki łatwo odrywały się od ciał i finalnie strasznie zapychały filtry. Natomiast jak najbardziej polecam drobnego kryla.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Darku a jak z ta babka - jadly czy nie chcialy?

PS Dotarla poczta?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Cytat:
(18-05-2012, 06:30 AM)Killifish napisał(a): Darku a jak z ta babka - jadly czy nie chcialy?

PS Dotarla poczta?

Wiesz, jak to jest z babkami... . Jedna, czyli moja żona, miała mi pokazać w live, jak wyglądają tamte babki. Nie wiem, czy to zazdrość, ale nie pokazałaBig Grin.
O sprawie pamiętam, więc jak tylko poznam ziele, to od razu wrzucę do zbiorników i zapodam info.

Ależ Ty jesteś niecierpliwySmile. Jasne, że dotarła, czego potwierdzeniem będzie niespodzianka tym razem z mojej strony. Szach-matTongue.

Wracając do menu pielęgnic, to jeszcze jedna obserwacja poczyniona w hodowli kolegi. Mianowicie przywlókł z roślinami plagę ślimaków. Te największe rozgniata w palcach i wrzuca do akwa z Uaru fernandezyepezi. Te szamają wszystko jak leci - aż miło było patrzeć.


Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Wpisz w google i nie patrz na zone-banalna w rozpoznaniu roslina Wink

To mnie zaskoczyles tym szachowym ruchem Wink

Slimaczki sa dobra karma.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości