• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: cudze chwalicie swego nie znacie polskie rybki

#1
Video 
witam wszystkim,wątek już troszeczkę znany z innego wątku,ale postanowiłem założyć nowy,czyli totalnie swój osobisty,akwarium o wymiarach 170x60x60 czyli 612l brutto,po kilkudziesięcioletniej miłości do paletek i biotopu SA ale i teraz po przygodzie z rachunkami za prąd Smile postanowiłem z racji warunków mieszkaniowych,czyli w salonie dzisiaj bez grzałek woda miała temp. ok 16 stopni i przymiarek do rybek typu G.balzani stwierdziłem,że to jednak za zimno,jako miłośnik wedkarstwa (no kill)stwierdziłem jednoznacznie,że czas na męską decyzję,czyli nasze rodzime gatunki,zbiornik oczywiście do poprawek aranżacyjnych,czyli wywalenie pozostałości roślin i zmianę ich na nasze gatunki plus na powierzchnię akwarium gałęzi wierzby,które puszczą korzenie i nowe liście i tatarak,ale to później,bo pora roku za wczesne,plus więcej kamieni itp itd ....wrzucam pierwszy filmik ,traktujcie to jako tzw zajawkę,zmiany wkrótce,mam nadzieję,że temat i zbiornik Was zainteresuje,póki co 3 pstrągi tęczowe 



 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Hmmm mam  mieszane uczucia Bezradny
Ja bym najpierw zaaranżował zbiornik pod nasze ryby a potem bym je wpuszczał.  
Poza tym świetnie się prezentują te nasze pstrągi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Tęczaki są tak samo polskie, jak G. balzani. Smile Sorki za OT. Big Grin
Uważaj przy wzroście temperatury wody powyżej 20*C, ciężko jest wtedy utrzymać nasycenie tlen potrzebne tęczakom do życia.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
po pierwsze aranżacja uważam im nie przeszkadza,i tak żyły w betonowym basenie Smile uratowałem im życie,a wyciągnięcie kilku roślinek i włożenie kilku kamoli i gałęzi aż tak im psychiki nie skrzywi Smile a po drugie na lato już zakupiłem lodówkę samochodową i mam wodę ze studni głębinowej w kranie na ryczałt Smile czyli jakby co częste podmiany nie stanowią problemu,w weekend przerobię troszeczkę w środku i dam nową relację,a na razie neonki wyjedzone i dzisiaj,przed chwilką przy ograniczony oświetleni tęczaki zażerały się ochotka,czyli się przyjęły Smile

a na zmianę aranżacji nie miałem czasu,bo przejazdem byłem niespodziewanie w okolicy hodowli pstrągów i ...no sami wiecie jak jest serce co innego rozum co innego,ale nie żałuję Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ciach temat ... Czekam na środowisko pstrąga Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
ale to tęczak,czyli żyje również w stawach,starorzeczach itp,nie chcę zrobić rzeki górskiej,ma być coś w rodzaju rzeki pomorskiej,tam też hulają Smile  lub naszej podkarpackiej w odcinku nizinnym,z podmytym brzegiem lub zatoki ,ryba z Am Północnej to nie jest nasz rodowity gatunek, z naszymi (źródlany i potokowiec) bym chyba sobie nie poradził
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Źródlany też nie jest rodzimy. Wink Rodzimego mamy potokowca oraz lipienia, a dla dwóch dorzeczy jeszcze głowatkę. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
głowatka odpada Smile a lipionka ciężko zdobyć,chyba że sam go złowię,ale jak mnie przyczają z niemiarowym,to będzie ciężko się wytłumaczyć,ale lipionek piękny jest,obawiam się jednak,że trudno go będzie w lecie utrzymać,w planach jest sliż,piskorz,koza,jazgarz i kiełbiki 

wiem,że śliż,piskorz i koza chronione ale....w imię wyższych celów 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
pstrągi się już tak owioiły,że atakują palec zanużony w wodzie,ochotkę praktycznie jedzą z ręki,ale już nie pływaja tak zgodnie po akwarium,podzieliły sobie terytorium na rewiry,przy karmieniu lekka zadymka,ale lekka a potem luzik,jutro postaram się nagrać filmik z karmienia,rybki nabrały kolorów,wyglądają bajecznie,w tym tygodniu opłacę kartę wędkarską i z haczykiem bezzadziorowym i podrywką wyruszam na uzupełnienie rybostanu i innych mieszkańców jak się uda (rak i małże),zbiornik już lekko przearanżowany Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
nowa aktualizacja zbiornika,pstrągi ze względu na duuużą agresywność wróciły do rzeki,a teraz akwarium zdominowały moje ukochane okonie i malutki sumik Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości