• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: pH metr

#51
Tyle z tym zabawy, że co tu zajrzę to mi chęć zakupu przechodzi. Jedyne co by skłaniało to pomiar w mocnej herbacie, gdzie trudno o wiarygodny kolor przy testach kropelkowych...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
(30-04-2020, 15:23 PM)Xiao Lohan napisał(a): Tyle z tym zabawy, że co tu zajrzę to mi chęć zakupu przechodzi. Jedyne co by skłaniało to pomiar w mocnej herbacie, gdzie trudno o wiarygodny kolor przy testach kropelkowych...

Kontroler ph
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
(19-04-2020, 11:50 AM)alexdemo napisał(a): W czym należy przechowywać końcówkę? W czystym RO czy w jakimś roztworze?
w roztwór KCL, z tego co pamiętam .. lub buforze pH=4, lepiej z dodatkiem soli KCL.
znalazłem"
Konserwacja i przechowywanieZasadniczo elektrodę można przechowywać na sucho,lecz aby zapewnić szybkość reakcji elektrody oraz możliwość używania jejprzez długi czas,zaleca się jej przechowywanie w roztworze ochronnym.W przypadkuprzechowywaniakrótkoterminowego(nie dłużej niż przez 7 dni) można korzystać z roztworu buforowegopH 4 lub zwykłej wody z kranu.Jeśli elektroda ma być przechowywana dłużej niż przez jeden tydzień,należy skorzystać z roztworu buforowego o odczynie pH 4 z dodatkiem chlorku potasu (KCl, 10 g/100 ml) (pH-4/KCl).Aby przygotować własny roztwór (pH-4/KCl) do przechowywania elektrody,należy:1.roztwórbuforowypH 4,00:dodać 2 ml 0,1 molowego roztworu HCl do 1000 ml 0,1 molowego kwaśnego ftalanupotasu,2.roztwórpH-4/KCl:dodać 10g stałego chlorku potasu (KCl) do 100 ml roztworu pH-4.Uwaga:Nigdy nie należy przechowywaćelektrody w wodzie destylowanej.Używanie lub przechowywanie elektrody w bardzo wysokich lub bardzo niskich temperaturach (zbliżonych do 0C) może doprowadzić dojejtrwałego uszkodzenia"


ze strony



"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
dodam po czasie.
Obecne Ph-metry nie wymagają (elektrody) przechowywania w roztworze KCL ( 25g proszku KCl w 100ML zwykłej wody) a jedynie do zamknięcia pokrywki na elektrodzie.
Teraz z racji zmiany pH w akwa zakupiłem kilka mierników ph.
Mierniki pH do 70zł nie warto brać pod uwagę = miałem i mam kilka innych - dobre są miernikI firmy HM-Dogital.pl  PM-80 za obecnie 250zł i PM-200 za 380 (polecam tej firmy b.dobry miernik przewodności) ale można zakupić podróbkę chińską (nie wiem czy firma HM nie korzysta z rdzenia od tej firmy?) za 85zł na ale..drogo.
Ta "podróbka" od razu u mnie bez kalibracji dokładnność 0,2 a po kalibracji 0,05. Zobaczymy po roku czy ta chińszczyzna trzyma poziom HM Didital (gwarancja 2 lata)
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
[-] Post novi otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
(22-11-2022, 17:02 PM)novi napisał(a): dodam po czasie.
Obecne Ph-metry nie wymagają (elektrody) przechowywania w roztworze KCL ( 25g proszku KCl w 100ML zwykłej wody) a jedynie do zamknięcia pokrywki na elektrodzie.
Teraz z racji zmiany pH w akwa zakupiłem kilka mierników ph.
Mierniki pH do 70zł nie warto brać pod uwagę = miałem i mam kilka innych - dobre są miernikI firmy HM-Dogital.pl  PM-80 za obecnie 250zł i PM-200 za 380 (polecam tej firmy b.dobry miernik przewodności) ale można zakupić podróbkę chińską (nie wiem czy firma HM nie korzysta z rdzenia od tej firmy?) za 85zł na ale..drogo.
Ta "podróbka" od razu u mnie bez kalibracji dokładnność 0,2 a po kalibracji 0,05. Zobaczymy po roku czy ta chińszczyzna trzyma poziom HM Didital (gwarancja 2 lata)

Możesz podać jakiś link do tego chińczyka lub nazwę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
(23-11-2022, 12:55 PM)kojot99 napisał(a): Możesz podać jakiś link do tego chińczyka lub nazwę?

Taka dość masywna, okrągła (o mnie biała) z dużym, czytelnym wyświetlaczem.
ps dobrze do pokrywki elektrody dodać kawałek gąbki nasączony roztworem KCL, tak jak mają HM Digital.
Środek mają chyba inny - ta HM Digital chwilę się ustala i trzyma a tamta trochę skacze w przedziale setnych.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości