• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: pH metr

#31
pH meter NIGDY nie trzymacz v RO!!!!! Bardzo szypko elektroda sie zepsuje. Do konzerwacjy i przechowywanie jest rozwiazanie KCl 3M (3 molowy).  Bardzo tania i prosta produkcja. 228,214 g 98% KCl i do tego 883,818 ml RO wody. U nas kilogram KCl kosztuje +- 10zl.

Nawet przy pomiarze wody, gdzie EC jest mniej niz 100 mikroSiemens/cm je lepiej dodac troche KCl, bo te zwykle elektrody nie sa do takich glodnych wod, elektrody na cos takiego kosztuja 200e.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Dlatego ja pomiar PH zawsze mierzę testem kropelkowych ... Ph-metr mnie wiele razy oszukał Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
@tatakuby a jakich używasz? Bo rozumiem że masz wodę brązową.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Minusem wszystkich ph-metrów jest konieczność odpowiedniej obsługi elektrody. Początkowo manewry Ph-metrem są fajne a potem stają się upierdliwe. Dlatego uważam jak tata że lepszym rozwiązaniem jest test kropelkowy.
U amatora akwarysty z biegiem czasu, pomiar Ph sprowadza się do sprawdzania zmian wahań Ph a sama precyzja odczytania jej wartości staje się drugorzędna. Test kropelkowy w tym przypadku ma ewidentne zalety.
Natomiast termometry i konduktometry cyfrowe gorąco polecam, to zakup na wiele lat.  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
No aż takiego brązu nie mam żeby zakłamywał wynik. Używam kropelkowego testu SUM.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(28-01-2018, 12:42 PM)tatakuby napisał(a): No aż takiego brązu nie mam żeby zakłamywał wynik. Używam kropelkowego testu SUM.

Jaki SUM? Nie znam takiej firmy i google też nic nie znajduje.Bezradny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(28-01-2018, 16:35 PM)skrzatekMK napisał(a):
(28-01-2018, 12:42 PM)tatakuby napisał(a): No aż takiego brązu nie mam żeby zakłamywał wynik. Używam kropelkowego testu SUM.

Jaki SUM? Nie znam takiej firmy i google też nic nie znajduje.Bezradny
To prawda nie widzę go na necie nigdzie. Jutro zrobie zdjęcie to zobaczysz jak wygląda Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Pierwsze widzę!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Używam go od zawsze i nigdy mnie nie zawiódł Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości